Lukáš Rychna z Jičína střílí na branku Kopřivnice.

Lukáš Rychna z Jičína střílí na branku Kopřivnice. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Házenkáři Jičína porazili pražskou Duklu i podruhé v této sezoně

• 0
Házenkáři Jičína v extralize výrazně nakročili k velmi příjemnému umístění, z něhož by se mohli těšit v blížící se zimní přestávce. I podruhé v této sezoně totiž porazili Duklu Praha a po čtyřech zápasech v řadě, v nichž neprohráli, jim nyní v tabulce domácí nejvyšší soutěže patří 3. místo.

To mohou za týden potvrdit, protože své poslední utkání letošního roku sehrají ve své hale, v sobotu k němu do Jičína přijede Kopřivnice, která je až desátá, když zatím získala jen čtyři body. Jičín jich na svém kontě má už šestnáct a sobotní domácí utkání s Kopřivnicí pro něj bude poslední šancí v tomto roce jejich počet zvýšit.

V závěrečném předvánočním kole má totiž Jičín vzhledem k lichému počtu účastníků soutěže volný los. Do roku 2013, tak půjde s menším počtem odehraných utkání než většina soupeřů.

V duelu s Duklou se Jičín chtěl pokusit navázat na první vzájemný zápas sezony, jejž v Praze vyhrál těsně 23:22. Nakonec se mu to výsledkem 22:20 podařilo, v základní části letošního ročníku extraligy tak vzal jednomu z favoritů všechny body.

Jičínští opět nastoupili bez zraněných Zemana a Vocáska, ale i v tomto oslabení dokázali s Duklou držet krok. Od začátku zápasu byl stav vyrovnaný a ani jeden ze soupeřů si nevypracoval výraznější náskok.

Poprvé se to povedlo hostům mezi 23. a 25. minutou, kdy odskočili na rozdíl tří branek. Na přestávku však šla obě družstva za nerozhodného stavu 10:10.
Vstup do druhého poločasu prakticky rozhodl. Jičínští totiž od stavu 12:11 vstřelili čtyři góly za sebou a najednou byli ve vedení o pět branek.

I když Dukla v následujícím průběhu náskok domácích mocně dotahovala, nedokázala se jim přiblížit na menší než dvoubrankový rozdíl. Když v předposlední minutě nejlepší střelec zápasu Tomáš Babák upravil skóre na 22:19, bylo jasné, že si domácí do tabulky extraligy připíší cennou výhru.