Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chtěl jsem ji jen potrestat, hájí se muž obžalovaný z vraždy manželky

  13:22aktualizováno  13:22
Třiapadesátiletý Karel Pek z České Třebové podle obžaloby v opilosti a po hádce brutálně zmlátil manželku, která přes noc na následky zranění zemřela. Manžel se u Krajského soudu v Hradci Králové dopoledne hájil, že byl rozrušen, protože už nezvládal věčné hádky, když byla žena opilá.

Vše se odehrálo večer 29. května letošního roku. Podle spisu použil Pek proti ženě v bytě v České Třebové židli, dveře od skříňky, gumovou paličku, kladivo a další nářadí.

„V době od 20 hodin do zhruba jedné hodiny v noci napadl v úmyslu usmrtit svoji manželku, a to tak, že ji nejprve udeřil do hlavy dřevěnou židlí, kterou o ni rozbil. Poté, co se poškozená přesunula do ložnice k počítači a silně krvácela, ji odtáhl do koupelny bytu a zde jí zasadil další úder laminovými dvířky od koupelnové skříňky, které se v důsledku úderu rozbily,“ uvedl státní zástupce Milan Vacek.

Pak ji podle obžaloby odvedl zpět do kuchyně, kde ji dále udeřil kladivem do kolene a hýždí, napadl ji také gumovou paličkou, kuchyňským prkénkem, které se rozlomilo, a dřevěnou stoličkou, kterou o ni rozštípal.

Poškozené zasadil nejméně 23 úderů do hlavy

„Poškozené zasadil nejméně 23 úderů do oblasti hlavy a způsobil ji řadu tržnězhmožděných ran po celém těle. Poškozená v důsledku úrazového a krvácivého šoku při mnohočetných tupých poraněních hlavy zemřela,“ pokračoval žalobce.

O zdravotní stav své o čtyři roky mladší manželky se Pek nijak nezajímal, šel spát a až o několik hodin později, když zjistil, že žena nedýchá, zavolal záchranku. Před jejím příjezdem se ještě snažil byt částečně uklidit.

Obžalovaný u soudu odmítl, že by chtěl manželku zabít. Tvrdil, že už pouze neunesl její mnohaletou závislost na alkoholu, a při hádce ji chtěl jen potrestat.

„Trvalo to už asi 15 let. Když pila, neovládala se, byla agresivní. Někdy zmizela i na tři týdny a nikdo o ní nevěděl. Často za mnou přišli strážníci, že někde leží opilá na náměstí. Tahala se i s bezdomovci, v práci se mi smáli a mně to hrozně ubližovalo. Naše hádky se stupňovaly. Snažila se léčit, ale nic nepomáhalo,“ uvedl Pek.

„Byla to moje láska, mrzí mě, jak to dopadlo“

Povoláním strojní dělník dále popsal, jak se v osudný večer vše odehrálo.

„Přišel jsem odpoledne z práce, manželka byla opilá, tak jsem ji poslal spát. Koupil jsem si pivo a koukal na televizi. Jenže večer jsme se v kuchyni znovu pohádali a strkali, padly i nějaké facky. Několikrát uklouzla a praštila se do hlavy. Byl jsem rozrušený, ale i když jsem ji těmi předměty udeřil, nemířil jsem na hlavu. Nářadí jsem bral bezmyšlenkovitě. V té chvíli mi přeskočilo,“ shrnul.

Obžalovaný lituje, jak to dopadlo. „Měl jsem ji rád, kdybych ji chtěl zabít, vzal jsem pistoli, kterou mám v trezoru. Byla to moje láska, hrozně mě to mrzí. Netušil jsem, že je tak zraněná,“ poznamenal.

Jejich syn už s rodiči delší dobu nebydlel, u výslechu však policii potvrdil, že máma léta pila a že se s tátou často hádali.

Hlavní líčení bude pokračovat v druhé polovině října výslechy svědků a soudních znalců. Obžalovanému hrozí až doživotní trest.

Autor:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Adršpach zkolaboval třetí den po sobě. Jeďte vlakem, radí policie

Turisté na cestě do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Policie v pátek po 11. hodině opět uzavřela příjezdové cesty do Adršpachu. Kvůli dopravnímu kolapsu byly silnice...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz