Trénink hradeckých hokejistů.

Trénink hradeckých hokejistů. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Konečně výhry, raduje se Hradec. Díky nim ovládl turnaj v Trutnově

• 0
Možná víc než prvenství v turnaji hokejisty Hradce Králové potěšilo, že v letošní letní přípravě konečně vyhráli. Trvalo jim to totiž téměř měsíc, během kterého prohráli všech osm zápasů, ke kterým nastoupili.

Až turnaj v Trutnově jim přinesl radost. Nejprve v jeho prvním utkání remizovali s prvoligovým nováčkem ze Šumperka 1:1, aby se v sobotu podvečer konečně dočkali. Prvním týmem, jež letos v létě porazili, se stal polský vicemistr GKS Tychy, Hradec ho udolal 2:1, když rozhodující gól vstřelil čtyři minuty před koncem Moskal.

"Konečně se nám podařilo vyhrát, i když jen o jeden gól. Je to pro nás hodně důležité vítězství, alespoň se teď trochu uklidníme a budeme moci pracovat dál," uvedl pro oficiální stránky hradeckého klubu trenér Jiří Mička.

Duel s polským týmem ale nebyl pro hradecké vůbec jednoduchý, v polovině zápasu ho sice poslal Kadlec do vedení, ale polský vicemistr za dvě minuty srovnal a hlavně v závěru zápasu si vytvořil několik dalších šancí.

"Z naší strany to byl zápas podobný posledním třem utkáním, bojovali jsme a snažili se nedělat zbytečné chyby," poznamenal trenér Mička.

Na turnaji se neztratilo ani domácí mužstvo, i když v něm nakonec skončilo poslední. V pátek večer nestačilo na Tychy, ale v sobotu si do tabulky připsalo cenný bod za remízu 5:5 se Šumperkem. Přitom ale první třetinu domácí vyhráli 3:1, o vedení přišlo ve druhé a v závěrečné nebylo daleko od vítězství. Přišlo o něj až tři minuty před koncem.

V posledním zápase turnaje ovšem domácí celek propadl právě prvoligovému Hradci Králové, s nímž navíc úzce spolupracuje a prohrál 3:10. V první třetině Trutnov silnějšímu soupeři vzdoroval a prohrával po gólu Látala 0:1, ale ve druhé části dostal těžký direkt v podobě šesti gólů a zápas byl v podstatě rozhodnutý.

Výraznější zlepšení z jeho strany přinesl až závěr zápasu. To se prosadil podruhé Fořt a třetí branku zaznamenal Šimoníček. V dresu Hradce se zaskvěl právě proti svému bývalému klubu útočník Ladislav Jindřich, jenž si připsal tři asistence a Hradec tak nakonec slavil triumf na prvním ročníku BAK Cupu.