Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kopáči trutnovský Open Air neohrozí, práce na kanalizaci ustane

  18:19aktualizováno  18:19
Jarní obavy organizátorů trutnovského Open Air Music Festivalu ohledně místa konání akce se nevyplnily. Přestože radnice buduje od dubna v městské části Bojiště novou kanalizaci, fanoušci se nemusí bát, že cestou na "český Woodstock" spadnou do výkopu.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Vltava) | foto: David Webr

V okolí přírodního amfiteátru se žádné potrubí momentálně nepokládá a v době festivalu stavbaři dokonce omezí i průjezdy těžké techniky kolem vstupní brány.

"Konání festivalu jsme předem přizpůsobili harmonogram prací. V blízkosti areálu se naposledy kopalo před několika týdny, teď je tam vše zaházené a uklizené a práce se tam znovu rozběhnou až v září," uvedl vedoucí odboru rozvoje na trutnovské radnici Miroslav Franc.

Stavbaři se nyní soustřeďují především na pokládání hlavní kanalizační větve přímo v městské části Bojiště zhruba kilometr od festivalového areálu.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Karel Kahovec)

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Karel Kahovec)

"Pomalu se blížíme odspoda k hlavní silnici. V sobotu a v neděli však ani tam žádné práce probíhat nebudou, aby účastníci festivalu nebyli nijak rušeni," slíbil Franc.

Budování dosud chybějící kanalizace na Bojišti zahrnuje pokládku více než čtyř kilometrů splaškových stok, tří podzemních čerpacích stanic a 260 metrů veřejné části domovních přípojek.

Projekt s rozpočtem 35 milionů korun, který pomáhá financovat Evropská unie a Státní fond životního prostředí, výrazně zlepší kvalitu vody v této části podkrkonošského města.

Bojiště čeká na kvalitní kanalizaci už dlouho

Odkanalizování Bojiště umožnilo loňské navýšení kapacity čistírny odpadních vod v Bohuslavicích v rámci poslední etapy projektu Čistá Horní Úpa.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Jiří Schmitzer)

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Jiří Schmitzer)

"Bojiště čeká na kvalitní kanalizaci již dlouhou dobu. Pro nás je to velký projekt spojený s postupným zlepšováním životního prostředí v Trutnově. Letos to bude největší investiční akce, na níž se město podílí deseti miliony korun ze svého rozpočtu," sdělil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Připojování jednotlivých domů na Bojišti do kanalizační sítě bude probíhat od podzimu, projekt by měl být dokončen v červenci příštího roku.

Kanalizační přípojky budou přivedeny i na pozemky, které s areálem Bojiště sousedí a na kterých pravidelně bývá stanové městečko festivalů. Tyto pozemky jsou již několik let vedeny v územním plánu Trutnova jako průmyslová zóna a město není jejich vlastníkem.

"Kanalizační přípojky samozřejmě musíme připravit pro všechny pozemky. Na Bojišti se to týká více jak šesti stovek místních občanů. Rozumím i tomu, že se pořadatel festivalu obává o osud právě těch pozemků, které si pronajímá pro stanové městečko. V okolí areálu je ale dost jiných vyhovujících luk pro takový účel, takže kanalizace v žádném případě neznamená pro festival konec," upozornil starosta.
Nejčtenější

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

Nosorožec Sudán v Ol Pejetě v roce 2012

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého....

Lyžař v Krkonoších narazil do stromu u sjezdovky, na místě zemřel

(ilustrační snímek)

Na sjezdovce na Černé hoře v Krkonoších v úterý kolem poledne zemřel třiačtyřicetiletý lyžař. Při jízdě v dolní části...Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...

Další z rubriky

Jedenáct rozhleden začne v pohraničí růst už letos, přijdou na 95 milionů

Vizualizace rozhledny na Velké Deštné v Orlických horách. Architekti se...

Po dvou neúspěšných pokusech získal projekt Česko-polské hřebenovky dotaci téměř 80 milionů korun na stavbu jedenácti...

Vítr ve Vrchlabí zavál žhavý popel ke kůlně, ta vzápětí zcela shořela

Požár kůlny ve Vrchlabí (19.3.2018).

Požár dřevěné kůlny napáchal ve Vrchlabí na Trutnovsku škodu asi 150 tisíc korun. Vznikl od žhavého popela, který stál...

Po hádce o otcovu milenku i smrt muž podle obžaloby ubodal švagra

Muž bodl svého známého do krku kapesním nožem švýcarského typu (ilustrační...

V krveprolití přerostla loni v létě v pražské Hostivaři rodinná hádka mezi čtyřiatřicetiletým Srdanem M. a jeho o sedm...

Najdete na iDNES.cz