Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víc lanovek, tobogan i letní skipas. Krkonoše čekají výjimečnou sezonu

  15:30aktualizováno  15:30
Po loňském úspěchu očekávají hoteliéři v Krkonoších také letos velmi dobré léto. K méně známým místům turisty nově vyveze lanovka v Černém Dole a Špindlerův Mlýn pro návštěvníky připravil devadesátimetrový letní tobogan.

Strážci KRNAP trénují na sezonu, za pár dní vyrazí na hřebeny na koních (13.5.2016). | foto: Tomáš Kučera

Ve Špindlu investovali také do celkové rekonstrukce bike parku. Ve Svatém Petru vznikla první slope stylová trať v Krkonoších, od základů přestavěná je rovněž závodní trať pod šestisedačkovou lanovkou.

„Downhillová trať nabídne lehčí varianty těžkých úseků tak, aby byla přístupnější i pro technicky méně zdatné jezdce. Návštěvníci bike parku se mohou těšit také na nové Skills centrum. Zdarma bude možné využít zázemí pro mytí kol,“ představuje novinky marketingový ředitel skiareálu René Hroneš.

Fotogalerie

V dovednostním centru s menšími překážkami si bikeři vyzkouší základní triky. Na dojezdu sjezdovek mají k dispozici pumptrack se spoustou vln a klopených zatáček, který slouží pro trénink rovnováhy na kole.

Sjezdovky ve Svatém Petru si zájemci mohou nově sjet i na terénních koloběžkách. Dalším lákadlem pro návštěvníky střediska je hra disk golf. Koše pro trefování létajícím talířem frisbee jsou rozmístěné na malém hanku černé sjezdovky. Velkou popularitu si už získal 90 metrů dlouhý tobogan na dojezdu černé sjezdovky. Sjíždí se na něm po nafukovacích kruzích. Každý den ve Špindlerově Mlýně dopravují lanové dráhy výletníky na Pláň a Medvědín od 8 do 12 a od 13 do 18 hodin.

Tour Pas aneb neomezená doprava lanovkami i autobusy

Největší krkonošský resort Černá hora-Pec o prázdninách propojuje turistický autobus a také čtyři lanovky. Kromě kabinkovky v Janských Lázních, sedačkových lanovek Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a Portášky ve Velké Úpě v létě denně jezdí rovněž Saxner v Černém Dole.

„Horní stanice lanovky v Černém Dole je v těsné blízkosti Böhnischových luk, které byly v minulosti vyhlášeny jako nejkrásnější louky v Krkonoších,“ říká mluvčí resortu Zina Plchová.

Turistický autobus bude pendlovat mezi Janskými Lázněmi, Pecí a Černým Dolem. Díky tomu mohou turisté objevit i méně navštěvovaná místa.

Na všechny dopravní prostředky v resortu platí po vzoru alpských středisek společná jízdenka TourPas na jeden až sedm dní. Novinkou je, že ji turisté budou moci použít na neomezený počet jízd. K pobytu na čtyři a více nocí ve vybraných hotelech a penzionech hosté získají kartu zdarma. Pas zároveň slouží jako slevová karta v půjčovnách koloběžek, kol a na některých atrakcích.

„TourPas funguje jako letní skipas. Návštěvník se bude po jeho zakoupení přepravovat lanovkami a regionálním autobusem zdarma a sám si bude moct plánovat cyklistické a turistické výlety. Cílem je, aby tato karta byla v ceně ubytování. Ve vybraných ubytovacích zařízeních už to začíná fungovat,“ vysvětluje ředitel resortu Černá hora-Pec Petr Hynek.

Cyklobusy už pendlují denně

Už na konci května se rozjely krkonošské cyklobusy. Šest pravidelných linek je od prázdnin v provozu každý den, autobusy jsou vybavené vleky pro 25 kol. Podle svazku měst a obcí Krkonoše, který cyklobusovou dopravu třináctým rokem organizuje, je největší zájem cyklistů o trasy z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna a na Špindlerovu boudu a z Trutnova na Pomezní Boudy. Největší nárůst pasažérů vloni zaznamenala linka Hradec Králové – Vrchlabí.

Novinky hlásí také vloni otevřené interaktivní vodní hřiště Baldův svět ve skiparku Mladé Buky u Trutnova. Soustavu korýtek a stavidel doplnila lanová pirátská loď, kladková lanovka nebo podlahové Člověče, nezlob se!

Před hlavní sezonou vznikl nový vchod se samostatnou pokladnou. Na ploše 3 600 metrů čtverečních návštěvníci už od loňska najdou bungee trampolínu, skluzavky a tobogany.

Krkonošští hoteliéři letos očekávají velice dobrou sezonu. Spoléhají rovněž na to, že kvůli bezpečnostním rizikům ve světě Češi čím dál více upřednostňují dovolenou v tuzemsku. Velký zájem o pobyt v Krkonoších byl už loňské léto.

„Loňská sezona byla výborná. Očekáváme, že letos by to mohlo být obdobné. Projevuje se také trend, že lidé v horkých letních dnech častěji navštěvují hory, kde je příjemněji,“ říká Martin Jandura, majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com.

Ceny za osobu a noc se snídaní začínají ve Špindlerově Mlýně na 350 korunách. Podle Jandury o prázdninách půjde obsazenost hotelů a penzionů nahoru: „Nástup bude pozvolný, v červenci a srpnu se dostaneme na 80 procent. V posledních letech je běžné, že turisté zamlouvají ubytování na poslední chvíli.“Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

„Máničky“ chtěly zapálit tank, okupanti je ostříhali, líčí historička

Protestní nápisy v Hradci Králové v srpnu 1968.

Obyvatelé Hradce Králové reagovali na okupaci v srpnu 1968 lidovým humorem, peticí, letáky a výzvami. Jinak se...

První hostel na světě stál v Krkonoších, dnes z něj zbyly základy

Jak vypadal vrchlabský herberk ukazuje výřez z dobové pohlednice.

V Hořejším Vrchlabí dodnes stojí kamenné základy první bezplatné ubytovny pro studenty na světě. Takzvaný herberk zde...

Najdete na iDNES.cz