Liga basketbalistek: Kara první mečbol nevyužila, Hradec končí

8:57aktualizováno  8:57
Basketbalistky Kary Trutnov postup do semifinále letošního ročníku domácí nejvyšší soutěže v nejkratší možné době neurvaly.

Klára Pochobradská z Hradce a Louice Halvarsson z USK (vpravo). | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Ve čtvrtfinálové sérii s Valosunem Brno totiž po dvou výhrách na domácí palubce prohrály v brně 70:73. Druhou možnost zajistit si místo v semifinále budou mít už dnes, výhodu domácího prostředí bude mít opět Valosun, zápas začne v 17.30.

Pokud by dnes Kara opět prohrála, o postupujícím družstvu by se rozhodlo ve středu v Trutnově.

Svoji pouť letošním play-off podle očekávání už skončily hráčky Sokola Hradec Králové, favorizovanému Frisco Sika Brno po dvou prohrách v Brně podlehly i na svém hřišti po sérii 0:3 ve čtvrtfinále skončily.

Na rozdíl od Hradce Králové se v Brně se hrál vyrovnaný zápas a Kara nebyla bez nadějí na úspěch. Hned na začátku se ujala vedení 14:4, ale ještě do první přestávky se domácí tým vrátil do zápasu a od té doby se soupeři o body dlouho přetahovali.

Od konce 26. minuty už ale domácí celek Východočešky před sebe nepustil, třebaže v jejich dresu dělala, co mohla, Darina Mišurová, autorka 31 bodů včetně pěti trojek. Trutnovská rozehrávačka ale byla příliš osamocena.

V domácím dresu zaznamenala double double vicemistryně světa Ivana Večeřová s 20 body a 14 doskoky, Veronika Vlková nastřílela 22 bodů.

Hradecké basketbalistky se se rozloučily se sezonou domácím a zároveň třetím zápasem série s mistrovským Frisco Brno.

Ačkoliv družstvo trenéra Miroslava Volejníka dokázalo vyhrát první čtvrtinu v poměru 21:18, zkušené Brňanky ve druhé polovině duelu svůj výkon zlepšily a postup v nejkratším možném termínu si po vítězství 80:43 bezpečně pohlídaly.

"Naše hráčky odevzdaly všechno, co bylo v jejich silách. První čtvrtina byla z naší strany výborná, dali jsme v ní sedm trojek a vyšlo nám pár pěkných akcí," chválil své svěřenkyně Volejník, který poté za rozhodnutého stavu experimentoval se sestavou a dal na závěr sezony herní prostor i širšímu kádru.

"Diváci nakonec zatleskali, s hráčkami se rozloučili a já myslím, že jsme ostudu neudělali. Zápasy z naší strany byly pěkné, chyby jsme udělali, na tom musíme pracovat," uvedl Volejník.

Další z rubriky

Jakub Černý z Litvínova (vlevo) se snaží prostřelit brankáře Komety Marka...
Litvínov oloupil Kometu, Hradec v derby řádil. Těsně zvítězila Sparta

Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi bylo šlágrem 13. kola hokejové extraligy, v němž Dynamo znovu selhalo a prohrálo 0:6. Nedělní program...  celý článek

Rudolf Červený
Ligu mistrů čeká dlouhá cesta. myslí si hradecký útočník Červený

Se svými vesměs mladšími spoluhráči si užili atmosféru zápasu, na který přišlo hodně přes 13 000 diváků, což byl zvlášť pro mladé hokejisty zážitek, se kterým...  celý článek

Momentka z duelu Táborsko (v modrém) - Olympia Praha.
Fotbalová Olympia obrala v „derby“ o body i exligový Hradec Králové

Nováček druhé nejvyšší fotbalové soutěže Olympia Praha bodoval už posedmé za sebou, když v dohrávce 10. kola doma remizoval s exligovým Hradcem Králové 1:1.  celý článek