Tři přepadení v Penny muž soudu přiznal. Viděl v tom prý snadné peníze

  13:51aktualizováno  13:51
Obžalovaný Róbert Németh z Náchoda se u hradeckého soudu přiznal, že třikrát jako přes kopírák vyloupil hronovský Penny Market. Když tam přišel s kuklou na hlavě a s pistolí v ruce počtvrté, spadla klec. Přímo u obchodu na něj čekala zásahová jednotka. Hrozí mu až 12 let vězení.

"Udělal jsem to," přiznal se hned na začátku líčení třiačtyřicetiletý Róbert Németh. Během tří loupežných přepadení si z Penny Marketu v Hronově odnesl přes milion korun, když se ale pokusil loupit počtvrté, skončil v poutech.

Kriminalisté totiž vysledovali, že loupí podle naprosto stejného scénáře a navíc v pravidelných periodách, vždy na konci srpna a před Vánoci. Stačilo jim proto v prosinci 2012 vyčkávat brzy ráno u supermarketu a muže s kuklou a plynovou pistolí se skutečně dočkali.

Fotogalerie

"Jezdil jsem autem a hledal jsem, původně jsem chtěl něco ukrást," řekl Németh, který se hlásí k maďarské národnosti. Od srpna 2011, kdy supermarket vyloupil poprvé, byl až do loňského prosince nezaměstnaný a přivydělával si opravami a prodejem automobilů.

Vyhrožovali mi, ale neřeknu kdo, tvrdí obžalovaný

"Viděl jsem v tom snadné peníze, které jsem potřeboval," vysvětloval senátu, proč se neustále vracel loupit do stejného obchodu. Na co peníze potřeboval, ale odmítl říct:

"Asi dvacet až třicet tisíc jsem použil pro vlastní potřebu a zbytek, na to nemůžu odpovědět. Mám syna a nerad bych, aby se mu něco stalo. Musel jsem shánět peníze, protože mi bylo vyhrožováno," prohlásil.

U soudu vypovídaly prodavačky, které maskovaný lupič třikrát donutil vydat hotovost z trezoru nebo řidič, který přivezl v půl šesté ráno pečivo. Németh je pokaždé zamkl v šatně nebo na toaletách a dal se na útěk.

"Na rampě byla tma a myslel jsem, že je to někdo z bezpečnostní agentury, ale on vytáhl pistoli a ukázal mi, ať zazvoním. Když otevřela zástupkyně, tak se ptala, jestli to je legrace, ale on s ní začal šmejkat a ona hystericky křičela, že má děti," popisoval přepadení řidič, který se dalšího půl roku léčil, protože se mu v zátylku, kam mu lupič přiložil zbraň, udělala boule a trpěl bolestmi hlavy.

"Moc se omlouvám, mrzí mě, co jsem způsobil. Byl jsem vystresovaný, ale nechtěl jsem nikomu ublížit," využil po výpovědi svědka svého práva na dotazy obžalovaný. Za loupež mu hrozí až 12 let za mřížemi, navíc po něm Penny Market a pojišťovny požadují zaplatit více než milionovou škodu.

Výsledky voleb 2018

Komunální volby

Přehledné výsledky voleb jednotlivých obcí v Královéhradeckém kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Královéhradeckém kraji vyhrál ve druhém kole voleb do Senátu v obvodu Náchod Martin Červíček.Nejčtenější

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Exmanželé dostali doživotí za popravu sběratele a přípravu tří vražd

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Královéhradecký soud poslal na doživotí za mříže oba exmanžele Janákovy za tři plánované a jednu dokonanou vraždu....Cesta do Adršpachu byla z Polska opět zavřená, auta stála po celé obci

Turisté vycházející od skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Silnice od polské hranice do Adršpachu na Náchodsku byla odpoledne zhruba tři hodiny zavřená. Policisté ji museli po...

Je čtvrt hodiny po dvanácté, říká hospodář o hrozící zkáze borových lesů

Lesní odborník Aleš Erber ze sdružení Pro Silva Bohemica prosazující šetrné...

Pás borových lesů se táhne od Hradce Králové až po Choceň. Vedle Železných hor a Králického Sněžníku je to největší...

Zvítězilo barbarství, napsal po Mnichovu voják na zeď bunkru Jeřáb

Součástí pevnosti Dobrošov je i srub Jeřáb, svobodník Eduard Zicháček tam...

Tito vojáci si říkali „jeřábi“ a chtěli bránit Československo před Hitlerem. Tvořili nouzovou posádku pěchotního srubu...

Další z rubriky

Policie neví, kdo do bistra zavlekl bakterii, otravu kebabem odložila

Prodejna rychlého občerstvení v Hradci Králové, kde se přiotrávily jídlem...

Bez trestu zůstane zaměstnanec bistra v Hradci Králové, který do provozovny zanesl bakterii zlatého stafylokoka. Jídlem...

Příjezd z D11 do centra Hradce byl zavřený, pod tratí se zasekl kamion

Kamion v podjezdu v hradeckých Kuklenách strhl trolejové vedení (17.10.2018).

Podjezd pod železniční tratí v Pražské ulici poblíž hlavního nádraží v Hradci Králové byl dopoledne uzavřený. Ráno se...

Přítelkyni bodl třicetkrát, za vraždu a přepadení hrozí muži 18 let

Pavel Kohút, obviněný z pěti loupežných přepadení a vraždy přítelkyně ve Dvoře...

Pět loupežných přepadení a ubodání přítelkyně kuchyňským nožem má podle obžaloby na svědomí 34letý Pavel Kohút. U...

Najdete na iDNES.cz