Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Královéhradecku vylepšují sběr odpadů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Královéhradeckého kraje 61 kilogramů plastu, papíru, skla, nápojových kartonů a kovů. Za pozitivními výsledky stojí kromě informačních kampaní společnosti EKO-KOM ve spolupráci s Královéhradeckým krajem také zvyšování počtu barevných kontejnerů a ochota obcí zlepšit občanům podmínky pro třídění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Občané Nového Města nad Metují budou od nového roku moci třídit nápojové kartony do oranžových kontejnerů, které město získá od společnosti EKO-KOM, společnosti zajišťující třídění a recyklaci obalových odpadů. Je to první město v kraji, kde budou rozmístěny nádoby pro sběr nápojových kartonů, tedy obalů například od mléka.

Město Kostelec nad Orlicí zmodernizovalo sběrnou síť na třídění odpadů a umožnilo občanům třídit jak sklo barevné tak i čiré. Město má nyní k dispozici 55 nových kontejnerů na tříděný odpad a zároveň výrazně snížilo náklady na provoz systému třídění. V letošním roce tak město nebude muset na třídění odpadu ze svého rozpočtu doplácet ani korunu.

Systém sběru tříděného odpadu nebyl v Kostelci nad Orlicí dobře nastavený. Problematická byla zejména hustota sběrných míst, lidé méně třídili a náklady na sběr odpadu byly vysoké. Mohla za to zejména nedokonalá sběrná síť a také systém sběru, kdy město sbíralo všechen tříděný odpad do kontejnerů se spodním výsypem.

"Město se rozhodlo systém sběru odpadů optimalizovat. Potřebovali jsme snížit náklady na tříděný sběr a zefektivnit sběr a svoz tříděných odpadů na úroveň krajského průměru. Součástí projektu bylo také zavedení kontejnerů s horním výsypem a zavedení sběru čirého skla do samostatných nádob," řekla Marcela Černohorská z odboru rozvoje a investic města kosteleckého městského úřadu.

V Kostelci nad Orlicí upravili přeznačením a nástřikem bílou barvou nádoby, které dosud sloužily pro sběr papíru a plastů, na nádoby pro oddělený sběr skla. "Pro sběr plastů a papíru pak město získalo od naší společnosti moderní kontejnery s horním výsypem o objemu 1100 litrů. Celkem se ve městě objevilo 12 nových nádob na papír a 43 nádob na plasty," řekl Tomáš Pešek, regionální manažer společnosti EKO-KOM.

Další vylepšení v systému sběru odpadů se rozhodlo zavést ve svých ulicích město Dobruška. Jeho obyvatelé mají možnost na řadě sběrných míst třídit do barevných kontejnerů i čiré a barevné sklo.

Soutěž o zajímavé ceny

Tašky na notebook a flash disky, termohrnky, houpací sítě, meteostanice s venkovním senzorem - to jsou některé z cen, které čekají na výherce soutěže o třídění odpadu. K získání cen si stačí zapnout Český rozhlas Hradec Králové a odpovědět správně na otázku, která se bude týkat právě správného nakládání

Šanci na vítězství v soutěži má každý, kdo odpad alespoň příležitostně třídí, a něco málo tak o této problematice ví. Soutěž se na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové bude vysílat mezi osmou a devátou hodinou ráno v týdnu od 12. prosince do 18. prosince. Soutěžící bude mít vždy na výběr ze tří možných odpovědí. Když neuhodne, bude mít šanci na výhru další volající.

O tom, jak třídit odpad, může pomoci lidem web www.jaktridit.cz. Více informací k projektu společnosti EKO-KOM, a.s. který je realizován ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, je možné najít na internetových stránkách www.cistykraj.cz.
Nejčtenější

Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...Smoljakův syn prohrál spor s kulturními domy kvůli právům na Cimrmana

Divadelní hry fiktivního českého velikána Járy Cimrmana by měly být bezplatně...

Syn režiséra a spoluautora cimrmanovských her Ladislava Smoljaka Filip Smoljak neuspěl u hradeckého krajského soudu s...

Pešán se opřel do Hradce: Je kupodivu, jak stodvacetikiloví hráči padají

Liberecký trenér Filip Pešán gestikuluje na rozhodčího ve čtvrtfinálovém utkání...

Gól v početní výhodě soupeře sice zápas bezprostředně nerozhodl, přesto právě přesilovky přišly hned po prvním zápase...

Baník další penalty nezvládl, do semifinále jde Boleslav a Zlín

Ostravský útočník Tomáš Poznar neproměnil rozhodující pokutový kop v rozstřelu...

V osmifinále byli v penaltovém rozstřelu ti šťastnější, když přetlačili Spartu. V dalším kole českého poháru však už...

Další z rubriky

Dva roky po tragické nehodě dostane přejezd závory, město je žádalo léta

Přejezd u Rokytnice v Orlických horách.

Železniční přejezd na silnici II/319 mezi Pěčínem a Rokytnicí v Orlických horách dostane v letošním roce nové...

Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...

Vlekaři ve Špindlu žádají o souhlas k propojení Medvědína a Svatého Petra

Vizualizace parkovacího domu s dolními stanicemi nových lanovek na Hromovku a...

Více než deset let plánované propojení areálů Svatý Petr a Medvědín v krkonošském Špindlerově Mlýně by mohlo být hotové...

Najdete na iDNES.cz