Na Královéhradecku vylepšují sběr odpadů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Královéhradeckého kraje 61 kilogramů plastu, papíru, skla, nápojových kartonů a kovů. Za pozitivními výsledky stojí kromě informačních kampaní společnosti EKO-KOM ve spolupráci s Královéhradeckým krajem také zvyšování počtu barevných kontejnerů a ochota obcí zlepšit občanům podmínky pro třídění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Občané Nového Města nad Metují budou od nového roku moci třídit nápojové kartony do oranžových kontejnerů, které město získá od společnosti EKO-KOM, společnosti zajišťující třídění a recyklaci obalových odpadů. Je to první město v kraji, kde budou rozmístěny nádoby pro sběr nápojových kartonů, tedy obalů například od mléka.

Město Kostelec nad Orlicí zmodernizovalo sběrnou síť na třídění odpadů a umožnilo občanům třídit jak sklo barevné tak i čiré. Město má nyní k dispozici 55 nových kontejnerů na tříděný odpad a zároveň výrazně snížilo náklady na provoz systému třídění. V letošním roce tak město nebude muset na třídění odpadu ze svého rozpočtu doplácet ani korunu.

Systém sběru tříděného odpadu nebyl v Kostelci nad Orlicí dobře nastavený. Problematická byla zejména hustota sběrných míst, lidé méně třídili a náklady na sběr odpadu byly vysoké. Mohla za to zejména nedokonalá sběrná síť a také systém sběru, kdy město sbíralo všechen tříděný odpad do kontejnerů se spodním výsypem.

"Město se rozhodlo systém sběru odpadů optimalizovat. Potřebovali jsme snížit náklady na tříděný sběr a zefektivnit sběr a svoz tříděných odpadů na úroveň krajského průměru. Součástí projektu bylo také zavedení kontejnerů s horním výsypem a zavedení sběru čirého skla do samostatných nádob," řekla Marcela Černohorská z odboru rozvoje a investic města kosteleckého městského úřadu.

V Kostelci nad Orlicí upravili přeznačením a nástřikem bílou barvou nádoby, které dosud sloužily pro sběr papíru a plastů, na nádoby pro oddělený sběr skla. "Pro sběr plastů a papíru pak město získalo od naší společnosti moderní kontejnery s horním výsypem o objemu 1100 litrů. Celkem se ve městě objevilo 12 nových nádob na papír a 43 nádob na plasty," řekl Tomáš Pešek, regionální manažer společnosti EKO-KOM.

Další vylepšení v systému sběru odpadů se rozhodlo zavést ve svých ulicích město Dobruška. Jeho obyvatelé mají možnost na řadě sběrných míst třídit do barevných kontejnerů i čiré a barevné sklo.

Soutěž o zajímavé ceny

Tašky na notebook a flash disky, termohrnky, houpací sítě, meteostanice s venkovním senzorem - to jsou některé z cen, které čekají na výherce soutěže o třídění odpadu. K získání cen si stačí zapnout Český rozhlas Hradec Králové a odpovědět správně na otázku, která se bude týkat právě správného nakládání

Šanci na vítězství v soutěži má každý, kdo odpad alespoň příležitostně třídí, a něco málo tak o této problematice ví. Soutěž se na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové bude vysílat mezi osmou a devátou hodinou ráno v týdnu od 12. prosince do 18. prosince. Soutěžící bude mít vždy na výběr ze tří možných odpovědí. Když neuhodne, bude mít šanci na výhru další volající.

O tom, jak třídit odpad, může pomoci lidem web www.jaktridit.cz. Více informací k projektu společnosti EKO-KOM, a.s. který je realizován ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, je možné najít na internetových stránkách www.cistykraj.cz.

Nejčtenější

Alkohol i rvačky, stovky dělníků z ciziny vyvolávají v Libáni napětí

V Libáni už se nesmí pít před večerkou ani jinde na veřejnosti (6.11.2018).

Byla to poklidná obec, teď se však Libáň na Jičínsku podle místních úplně proměnila. Napětí vyvolává přísun stovek...

Karoq v Kvasinách skončí, Volkswagen tam začne montovat Passaty

Volkswagen Passat

Vedení Volkswagenu rozhodlo o zajímavé rošádě. Výrobu vozů rodiny Passat, která dlouho bývala vlajkovou lodí německého...

Na hřebeni Krkonoš hořela louka, zasahovali čeští i polští hasiči

Požár u Labské boudy (17. listopadu 2018)

Hasiči kolem půl desáté večer zlikvidovali požár louky v Krkonoších u česko-polské hranice nad Labskou boudou. Oheň...

Zárybnická: Není nic hezčího, než vyběhnout a dívat se, jak Špindl svítí

Meteoroložka Alena Zárybnická našla nový domov v krkonošském Špindlerově Mlýně.

Nejznámější česká meteoroložka Alena Zárybnická je rodilá Pražanka. Láska k horám ji ale před deseti lety zavedla do...

Dívky si stěžují na modelingovou agenturu. Mění názvy, dál vybírá tisíce

Ilustrační snímek

Kontroverzní modelingová agentura ze Slovenska mění názvy, ale v Česku nadále působí pod stejnými vlastníky. Loni před...

Další z rubriky

Na Rychnovsku auto srazilo chodce. S vážným zraněním skončil v nemocnici

Na Hodonínsku vběhl opilý muž pod kola projíždějícímu autu. Náraz ho odhodil...

Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly v sobotu brzo ráno ke střetu osobního auta a chodce na...

Sester v Hradeckém kraji chybí už stovka, hejtman žádá pomoc od vlády

Rehabilitační oddělení nemocnice v Náchodě (23.6.2010).

Na sto zdravotních sester schází nemocnicím v Královéhradeckém kraji. V dalších letech může být ještě hůř. Hradecký...

Hradec se pře se státem, kdo chce podjezd pod budoucí dvoukolejkou

Správa železniční dopravní cesty chce nechat vykácet vzrostlé kaštany v...

Nové vedení Hradce Králové matou protichůdná prohlášení o kontroverzním podjezdu pod železniční dvoukolejkou na...

Najdete na iDNES.cz