Plánoval vraždu kubánské expřítelkyně a jejího syna, hrozí mu doživotí

  15:18aktualizováno  15:18
Přípravu nájemné vraždy začal rozplétat Krajský soud v Hradci Králové. Obžalovaný Luboš L. z Pardubic odmítá, že by si za 600 tisíc korun objednal likvidaci své bývalé kubánské přítelkyně a jejího syna. V případě odsouzení mu hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
Obžalovaný skončil letos v březnu ve vazbě, plánování vraždy popírá (na snímku Vazební věznice v Hradci Králové).

Obžalovaný skončil letos v březnu ve vazbě, plánování vraždy popírá (na snímku Vazební věznice v Hradci Králové). | foto: Martin Veselý, MAFRA

Jednapadesátiletý Luboš L. z Pardubic je ženatý, ale má i nemanželské dítě, o které se soudí s bývalou přítelkyní. Ta sice žije v Praze, ale pochází z Kuby. Právě ona a její starší syn se měli stát oběťmi nájemné vraždy.

"Předkládal návrhy, jakým způsobem by se měla její likvidace, respektive odstranění, uskutečnit a přesně stanovil datum, kdy by měla být likvidace či zmizení přítelkyně uskutečněna," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová a dodala, že obžalovaný dokonce složil stotisícovou zálohu.

Chtěli moje peníze, brání se obžalovaný

Nájemní vrazi se podle spisu měli na přání obžalovaného zbavit jeho expřítelkyně nejpozději do letošního 4. dubna, kdy je čekalo soudní jednání. Luboš L. ale u soudu vše popřel. Uvedl, že u Roberta K. si pouze objednal informace o tom, co jeho bývalá milenka dělá a kam chodí.

"K. se snažil zinscenovat přípravu vraždy, protože viděl, že ze mě může vytáhnout peníze," uvedl na svoji obhajobu obžalovaný. Přiznal ale, že Robertovi K. poskytl letos v únoru o bývalé přítelkyni údaje, včetně kontaktů na její rodinu.

"Říkal, že mi o ní sežene informace, protože žádný Kubánec vám u soudu nedosvědčí, že není jen tanečnice, ale živí se jako prostitutka," dodal Luboš L., který léta provozoval restauraci v centru Pardubic, ale v době zatčení byl na rodičovské dovolené.

Záloha 100 tisíc korun byla údajně pro truhláře

"Robert K. mi pořád volal mi a naléhal, abychom se sešli. Na schůzku přišel s tím, že jeho známí v Praze, kteří na tom pracují, potřebují zálohu a začal mluvit o likvidaci. Začal mě tlačit do kouta a vedl řeči o tom, jak likviduje lidi," vypověděl obžalovaný. 

Dodal, že si s Robertem K. domluvil další schůzku, aby si ji nahrál, a získal tak důkaz pro policii. To samé ale tehdy zřejmě napadlo i Roberta K. a zatímco obžalovanému tehdy prý selhalo nahrávací zařízení, údajný zprostředkovatel vraždy nahrávku později policii skutečně předal.

Mezitím Luboš L. odevzdal dvěma nájemným vrahům jako zálohu sto tisíc korun, podle obžaloby jim měl ve třech splátkách vyplatit za likvidaci celkem 600 tisíc. Obžalovaný to ale popírá a tvrdí, že se snažil celou akci zrušit a odvolat.

Sto tisíc korun údajně vybral pro truhláře a zrovna ten den ho navštívil Robert K. se dvěma nájemnými vrahy a zastrašovali ho, takže jim peníze odevzdal. Další hotovost po něm prý požadovali, když si na něj počkali v pardubickém obchodním centru AFI Palác.

Za plánování vraždy hrozí obžalovanému stejně vysoký trest, jako kdyby ji dokonal. Ve vězení může strávit 15 až 20 let, soud ho může potrestat i doživotím. Hlavní líčení je naplánováno do středy.

Výsledky voleb 2018

Komunální volby

Přehledné výsledky voleb jednotlivých obcí v Královéhradeckém kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Královéhradeckém kraji vyhrál ve druhém kole voleb do Senátu v obvodu Náchod Martin Červíček.Nejčtenější

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Za couvání na D11 dostali řidiči sedm bodů, pokutu a roční zákaz volantu

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Přestupková komise v Hradci Králové rozhodla o prvních trestech pro řidiče, kteří se v polovině srpna otáčeli a couvali...Exmanželé dostali doživotí za popravu sběratele a přípravu tří vražd

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Královéhradecký soud poslal na doživotí za mříže oba exmanžele Janákovy za tři plánované a jednu dokonanou vraždu....

Cesta do Adršpachu byla z Polska opět zavřená, auta stála po celé obci

Turisté vycházející od skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Silnice od polské hranice do Adršpachu na Náchodsku byla odpoledne zhruba tři hodiny zavřená. Policisté ji museli po...

Zvítězilo barbarství, napsal po Mnichovu voják na zeď bunkru Jeřáb

Součástí pevnosti Dobrošov je i srub Jeřáb, svobodník Eduard Zicháček tam...

Tito vojáci si říkali „jeřábi“ a chtěli bránit Československo před Hitlerem. Tvořili nouzovou posádku pěchotního srubu...

Další z rubriky

VIDEO: Recidivista s drogami v autě ujížděl policistům až stoosmdesátkou

Řidič po honičce s policií narazil do balvanů v areálu autobazaru (15.10.2018).

Zběsilou a riskantní jízdu předvedl na Náchodsku řidič, který v noci na pondělí prchal před policejní hlídkou. Řítil se...

Když vnoučata spala, osahával je a svlékal. Za lítost dostal podmínku

Krajský soud v Hradci Králové.

S mimořádně nízký trestem odešel od Krajského soudu v Hradci Králové Volodymyr O., kterého obžaloba vinila ze...

Exmanželé dostali doživotí za popravu sběratele a přípravu tří vražd

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Královéhradecký soud poslal na doživotí za mříže oba exmanžele Janákovy za tři plánované a jednu dokonanou vraždu....

Najdete na iDNES.cz