Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máme vyprodáno, hlásí nové lázně Velichovky a chtějí zvýšit kapacitu

  8:40aktualizováno  8:40
Ještě před čtvrtrokem vyhlížely smutně a opuštěně. Nyní však dva měsíce po otevření lázně ve Velichovkách hlásí: Vyprodáno. Kdysi proslulému lázeňskému komplexu, který ještě loni bez povšimnutí chátral, se vrací ztracená sláva.

Lázně Velichovky (7.4.2015). | foto: Martin Veselý, MAFRA

Lázně Velichovky mají za necelé první tři měsíce obnoveného provozu už 700 rezervací. Povolená ubytovací kapacita je přitom 120 pacientů pro komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči. 

Fotogalerie

„Vzhledem k mimořádnému zájmu budeme žádat u krajské hygieny a krajského úřadu o navýšení kapacity na 180 lůžek. Zdá se, že na stoletou tradici lázní Velichovky veřejnost nezapomněla,“ potvrzuje ředitel Lázní Velichovky Martin Dürrer.

V současné době je ubytováno celkem sto deset pacientů komplexní a příspěvkové lázeňské péče, na konci června stoupne jejich počet na 120, což bude představovat doposud nejvyšší počet přítomných pacientů od znovuotevření lázní. 

Lázně Velichovky

  • Nejrozšířenější léčenou diagnózou ve Velichovkách je v současnosti je léčba pacientů po operaci velkých kloubů, především kyčlí a kolen.
  • Lázně slouží ve Velichovkách od roku 1897. 
  • Léčbu umožňuje v Česku zcela unikátní hustá křídová slatinná zemina napájená prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého, železa a síry.

„Nejvíce našich klientů tvoří pacienti komplexní lázeňské péče - tedy péče plně hrazené pojišťovnami. Většina z nich je po operaci a potřebují se zotavit. Další skupinu hostů tvoří samoplátci, kterých přibývá. Nejméně máme pacientů příspěvkové lázeňské péče,“ upřesňuje skladbu hostů vedoucí obchodu a marketingu Jiří Ježek.

Jen rezervační oddělení lázní přijme denně průměrně osmdesát telefonátů žádajících informaci a kolem čtyř desítek e-mailů. Pacienti jsou zatím ubytováni v hlavní budově lázní - v Masarykově domě - a ve vile Domov.

Po krachu dřívějšího majitele lázeňský areál poslední dva roky chátral. Neskončily jen lázně, ale zanikla i většina restaurací a další služby. Obrat o sto osmdesát stupňů nastal až s příchodem nového majitele, společnosti Karsit Holding, která do obnovy investovala zatím 20 milionů. Opravené lázně začaly znovu léčit letos v dubnu (více o obnovených lázních čtěte zde).
Nejčtenější

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

Nosorožec Sudán v Ol Pejetě v roce 2012

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého....

Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Smoljakův syn prohrál spor s kulturními domy kvůli právům na Cimrmana

Divadelní hry fiktivního českého velikána Járy Cimrmana by měly být bezplatně...

Syn režiséra a spoluautora cimrmanovských her Ladislava Smoljaka Filip Smoljak neuspěl u hradeckého krajského soudu s...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...

Další z rubriky

Záchraně nosorožců jsme mnohem blíž i díky Sudánovi, věří šéf zoo Rabas

Poslední samec severního bílého nosorožce Sudán

Přestože po smrti 45letého samce Sudána v keňské rezervaci Ol Pejeta zbývají na světě poslední dva nosorožci severní...

Hronov prodá mlýn. Je památkou po Čapcích, brojí příznivci spisovatelů

Někdejší vstup do mlýna a papírny v Hronově se nachází pod úrovní terénu.

Část Hronovských silně znepokojil možný prodej zchátralého Čapkova mlýna. Radnice přislíbila dům prodat za 2,99 milionu...

Pohled na park byl k pláči, Týniště ho bude zkrášlovat po čtyři roky

Nemocné nebo překážející stromy v městském parku v Týništi nad Orlicí ustoupily...

Přestárlé a nemocné stromy v centrálním parku v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku nahradí nové dřeviny. Město už nechalo...

Najdete na iDNES.cz