Na okraji Hradce Králové už týden pobíhá klokan, odchyt se stále nedaří

  13:15aktualizováno  13:15
Strážníci z Hradce Králové se už několik dní marně pokoušejí odchytit klokana, který utekl z výběhu v sousední vesnici. Podle majitele je zvíře vyplašené, ale ne nebezpečné. Odchytáři se k němu zatím nedostali tak blízko, aby ho mohli uspat.

Zvíře uteklo z výběhu v Divci u Hradce Králové už v úterý 5. června po poledni. Majitel v obci koupil starý dům, který předělává, a do připraveného výběhu přivezl pětici klokanů teprve minulé pondělí.

„Druhý den, co se nastěhoval do nového výběhu, mi protrhl pletivo od sloupku, vyvrátil sloupek a protáhl se do zahrady. My jsme jim zrovna dovezli seno, takže mi proběhl i otevřenou bránou. Utekl někdy po obědě, pak jsem ho čtyři hodiny naháněl u Divce po poli,“ popsal chovatel Lukáš Dvořáček.

Fotogalerie

Ještě v úterý večer dostal zprávu, že se klokan pohybuje na silnici u lesa směrem na Třebechovice pod Orebem. Za dva dny ho kontaktovala policie, že míří směrem k hradeckému letišti a k Černilovu.

V sobotu večer zvíře viděli zákazníci taxíku při cestě z Hradce Králové na Černilov. Zvíře dokonce vyfotili a zavolali policii.

„Spěchali jsme, takže si ho zákazníci vyfotili, zahnali do příkopu a zavolali jsme 158. Když jsem se vracela, tak už tam byly dvě hlídky a přemýšlely, jak ho odchytit,“ popsala sobotní setkání taxikářka Martina Zoubková Vostoupalová. Zvíře se na silnici znovu pohybovalo dnes dopoledne.

„Jde o jednoho klokana. Pohybuje se nám v okrajové části Hradce Králové už několik dní, ale vždy, když tam strážníci přijedou, už tam není nebo se nedá odchytit a uteče pryč,“ řekla iDNES.cz mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Do kukuřice šli se sítí i podběrákem

Odchytáři městské policie s sebou vozí foukačku, kterou chtěli zvíře uspat. Zatím se k němu však nedostali dostatečně blízko.

Dopoledne zvíře naháněli zhruba dvě hodiny, ale bez úspěchu. Sice se jim údajně podařilo trefit klokana třemi šipkami, ale uspávací sérum bylo podle chovatele příliš slabé a zvíře se po chvíli oklepalo a zmizelo v poli s kukuřicí. Silné klasy pak nedovolily ho lapit do sítí.

„Je nás tu velká skupina lidí a naháníme ho s podběrákem. Zvíře je ale hodně vyjančené. Takové vůbec nebylo, nechalo se pohladit a přišlo (na zavolání). Teď asi neví, co se děje,“ popsal poslední odchytovou akci Dvořáček.

Podle chovatele jde o čtyřletého samce jménem Zuzaňák. Váží přes dvacet kilogramů a není nebezpečný. Lukáš Dvořáček má celkem pět klokanů, kromě samce ještě samici a mláďata. Chová je prý pro potěchu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Za couvání na D11 dostali řidiči sedm bodů, pokutu a roční zákaz volantu

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Přestupková komise v Hradci Králové rozhodla o prvních trestech pro řidiče, kteří se v polovině srpna otáčeli a couvali...

Exmanželé dostali doživotí za popravu sběratele a přípravu tří vražd

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Královéhradecký soud poslal na doživotí za mříže oba exmanžele Janákovy za tři plánované a jednu dokonanou vraždu....Cesta do Adršpachu byla z Polska opět zavřená, auta stála po celé obci

Turisté vycházející od skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Silnice od polské hranice do Adršpachu na Náchodsku byla odpoledne zhruba tři hodiny zavřená. Policisté ji museli po...

Když vnoučata spala, osahával je a svlékal. Za lítost dostal podmínku

Krajský soud v Hradci Králové.

S mimořádně nízký trestem odešel od Krajského soudu v Hradci Králové Volodymyr O., kterého obžaloba vinila ze...

Příjezd z D11 do centra Hradce byl zavřený, pod tratí se zasekl kamion

Kamion v podjezdu v hradeckých Kuklenách strhl trolejové vedení (17.10.2018).

Podjezd pod železniční tratí v Pražské ulici poblíž hlavního nádraží v Hradci Králové byl dopoledne uzavřený. Ráno se...

Další z rubriky

Příjezd z D11 do centra Hradce byl zavřený, pod tratí se zasekl kamion

Kamion v podjezdu v hradeckých Kuklenách strhl trolejové vedení (17.10.2018).

Podjezd pod železniční tratí v Pražské ulici poblíž hlavního nádraží v Hradci Králové byl dopoledne uzavřený. Ráno se...

Většina je příliš křehká, královéhradeckou koalici ale nikdo neposílí

Zástupci ANO a ODS na jednání o budoucí hradecké koalici. Poslanec ANO Jiří...

Zástupci hnutí ANO, ODS i Změny pro Hradec a Zelených si velmi dobře uvědomují, že vznikající koalice v Hradci Králové...

Ani včasná pomoc by ji nezachránila, řekl soudní znalec o ubodané ženě

Pavel Kohút, obviněný z pěti loupežných přepadení a vraždy přítelkyně ve Dvoře...

Krajský soud v Hradci Králové pokračuje v projednávání případu Pavla Kohúta, který je obžalovaný z ubodání přítelkyně a...

Personal Consult s.r.o.
HR Manager (H4315)

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz