Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recidivista dostal za brutální, sexuálně motivovanou vraždu doživotí

  10:59aktualizováno  11:50
Pavel Pekár z Orlickoústecka pobodal, zmlátil, kopal a nakonec udusil svou známou. Krajský soud v Hradci Králové ho potrestal za brutální, sexuálně motivovanou vraždu doživotním vězením. Kromě toho mu nařídil ochranné sexuologické léčení.

Padesátiletý Pekár z Vysokého Mýta vinu zcela popřel. Podle soudu zabil loni v březnu šestatřicetiletou ženu, matku čtyř dětí. Motiv vyplýval z poruchy sexuální preference v podobě sadismu, kvůli které se už dříve léčil.

Ženě způsobil vážná poranění hlavy, krku, hrudníku, břicha, dále ji kopal a hlavou praštil o tvrdý povrch, čímž ji způsobil nitrolební poranění a krvácení do mozku. To však nebylo vše, ženu také nožem pobodal do hrudníku, břicha a zad. Oběť však podle obžaloby zemřela až poté, co ji udusil kabelem.

Následně naložil tělo do auta a odvezl směrem ke Žďáru nad Sázavou, kde jej pohodil u lesní cesty do příkopu a přikryl látkou a větvemi. Tělo se našlo o den později (více o případu čtěte zde).

Doživotní tresty v Hradci

Krajský soud v Hradci vynesl poslední doživotní rozsudek v závěru roku 2012. Byl to v tomto roce už čtvrtý výjimečný trest doživotí. Ve vězení by měli strávit život:

Romana Z.
Sedmatřicetiletá žena loni v září zavraždila v Širokém Dole na Svitavsku své čtyři děti ve věku od dvou měsíců do osmi let. Během vyšetřování i u soudu předstírala ztrátu paměti.

Jiří Mlíka
Když letos v únoru byl na vycházce z psychiatrické léčebny, brutálně zavraždil důchodkyni v Moravanech na Pardubicku. Jeho náprava je prý nemožná.

Michal Semanský
Šestatřicetiletý muž z Lípy nad Orlicí zavraždil tři seniory kvůli penězům. V září 2009 a únoru 2011 své příbuzné a v lednu 2012 bývalou sousedku.

Tomáš Vít
Devatenáctiletý Vít dostal trest v listopadu 2012 za dvojnásobnou vraždu seniorů v Trutnově. Přiznal se, že na své sousedy brutálně zaútočil pěstmi, nožem a kladivem. Nedokázal však vysvětlit proč.

"Máme sérii nepřímých důkazů, které tvoří ucelený kruh a obžalovaného usvědčují," zdůvodnil verdikt předseda senátu Luboš Sovák a dodal, že už v minulosti byl kvůli násilí na ženách trestán, ale ponaučení si nevzal. Podle znalců je reálné, že by útočil znovu.

Pekára usvědčilo i značné množství pachových stop

Obžalovaný byl podle obžaloby i soudu poslední, kdo poškozenou viděl, na jeho botách se našla krev oběti i jehličí druhově stejné jako na místě činu. Usvědčují ho také pachové a trasologické stopy i časový snímek pohybu získaný ze záznamu kamer a jeho mobilního telefonu.

Obhajobě obžalovaného, že si pachatel vypůjčil jeho oblečení i automobil, soud neuvěřil. "Vzhledem k tomu, jaké množství pachových stop bylo nalezeno," uvedl soudce. Majitel automobilu, kterým zavražděnou ženu pachatel převezl, navíc vyloučil, že by k autu existoval další klíč. Měl ho pouze obžalovaný.

"Možnosti jeho resocializace jsou velmi málo reálné, jsou značně omezeny a závisí na úspěchu sexuologického léčení," řekla státní zástupkyně Hana Flídrová, která výjimečný trest navrhla.

"Na místě jsme se proti rozsudku odvolali," uvedl po vynesení rozhodnutí obhájce Aleš Čáp, který naopak ve svém závěrečném návrhu navrhoval zproštění obžaloby. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Pavel Pekár byl už třináctkrát trestně stíhán, ve vězení už dříve seděl za násilnosti a krádeže.

Autoři: ,


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Poláci míří na výlet do Adršpachu. Doprava už pátý den kolabuje

Jarní počasí láká turisty do Adršpachu (18. 4. 2018).

Doprava do skalního města v Adršpachu na Náchodsku dnes v 11:30 opět zkolabovala, a to pátý den po sobě. Kvůli náporu...

Až ve třetí desítce. Hradec Králové v žebříčku kvality života klesl

Při dobré viditelnosti jsou z Nového Hradce Králové vidět Krkonoše.

Už řadu let se královéhradecká radnice ráda chlubí tím, že pravidelně zaujímá nejvyšší příčky v žebříčcích, které...

Najdete na iDNES.cz