Momentka z přípravného utkání mezi Hradcem Králové a Příbramí.

Momentka z přípravného utkání mezi Hradcem Králové a Příbramí. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Perleťový pohár ze Žirovnice vzaly Hradci Králové chyby vzadu

• 0
Po šestnácti letech se hradecký fotbal vrátil na jih Čech, aby tu prvoligové mužstvo bojovalo o Perleťový pohár, a skončilo to stejným výsledkem jako v roce 1995. Tedy druhým místem. Hradec v Žirovnici narazil na dva soupeře z Gambrinus ligy. V prvním zápase pokořil výsledkem 3:1 vloni zoufalou Příbram, v níž nyní probíhá rozsáhlá přestavba kádru.

Ve finále pak narazil na Bohemians 1905, na něž však nestačil i vinou hrůzné šestiminutovky v rozmezí 70. až 76. minuty, a 0:3 prohrál.

"S prvním utkáním jsem byl opravdu spokojený. V pořádku byl i první poločas finále, kde jsme hráli v podstatě na jednu branku, ale bohužel konstruktivní fáze byla špatná," líčil pocity z víkendového představení v Žirovnici trenér královéhradeckých fotbalistů Václav Kotal.

Duel s Příbramí náramně sedl útočníkovi Pavlu Dvořákovi, jenž si vystřílel hattrick. Bylo jedno, jak zakončuje, jestli z druhé vlny, hlavou nebo po zemi. To všechno forvard Hradce ukázal a posunul tým do finále.

Jenže tam za zahazování šancí v prvním poločasu Východočechy ztrestali Bohemians stejným způsobem jako v ligových zápasech. "Rychlý protiútok, následoval centr z křídelního prostoru a zakončení hlavou. Takhle jsme dostali dva góly," zlobil se trenér Kotal.

Měl proč. Oba gólové centry totiž šly přes zkušené hráče na pravém kraji Poděbradského s Pávkem.

"S oběma jsem mluvil a říkal jsem jim, že ačkoliv jde o turnaj, hrát na 0:0 je také výsledek a nemůžeme se za každou cenu vrhat dopředu," čílil se na chybující hráče. "Navíc předtím neproměnil velkou šanci Janoušek a Schwarz," mrzel se kouč.