Podvodník chodil po městě a vydával se za gynekologa i šéfa hokejistů

  12:12aktualizováno  12:12
Po Dvoře Králové chodil v lednu podvodník, který se vydával za gynekologa, ředitele školy i prezidenta hokejového klubu v Liberci. Vše měl předem promyšlené. Poté, co přišel do školy nebo obchodu, začal si stěžovat na bezvýchodnou situaci, do které se zrovna dostal. A pak požádal o peníze. Hledá ho policie.

Po 16. hodině zamířil podvodník do umělecké školy. Tentokrát se představil jako kolega a ředitel umělecké školy v Liberci. | foto: archiv KŘP Královéhradeckého kraje

Svou fintu zkusil 11. ledna hned třikrát. Jednou mu vyšla. 

Nejdříve si vybral internetový obchod v centru města a představil se jako gynekolog z Karlových Varů.

"Zaměstnancům řekl, že jede s dětmi do Krkonoš a cestou přišel v obchodě o peníze. Zeptal se, kde by našel ordinaci svého kolegy gynekologa. Ochotní zaměstnanci se mu snažili pomoci. Muž se však zhruba za hodinu vrátil s tím, že nepochodil. Působil velmi věrohodně a žádal o půjčku. Nepochodil však, a tak odešel," popsala první případ mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Po 16. hodině pak zamířil do umělecké školy. Tentokrát se představil jako ředitel Základní umělecké školy v Liberci, a dokonce uvedl ředitelovo skutečné jméno.

"Učitele, kterého potkal na chodbě, požádal o půjčku. Jako důvod tentokrát uvedl, že přišel o všechny peníze, když tankoval na čerpací stanici," upřesnila Ježková.

Učitel proto zavolal ředitelku, která ale okamžitě pojala podezření, protože ředitele z Liberce zná osobně.

"Navrhla tedy po telefonu mužovi schůzku na pumpě, na které měl o peníze přijít. Slíbila, že mu pomůže. Muž se jí zeptal, zda se znají, a když odpověděla, že ano, okamžitě zavěsil," uvedla mluvčí.

V obchodě se vydával za prezidenta Bílých tygrů

Neúspěch v e-shopu a ve škole ho však neodradil a vyrazil do jedné z místních firem specializujících se na prodej aut. Přišel tam okolo 17. hodiny. Na třetí pokus byl jeho plán nejpropracovanější a tentokrát uspěl.

Představil se jako prezident hokejového klubu Bílých tygrů Liberec. Uvedl, že jede s rodinou z Liberce. Vymyslel si historku, že když chtěl koupit benzin, zjistil, že mu chybí pánská příruční kabelka. V ní měl mít kromě peněz i doklady a telefon.

Před tím, než do firmy přišel, si o jejím majiteli zjistil hodně informací. "Vyrukoval na něho totiž se společnou láskou k hokeji a dobrou znalostí místních vlivných lidí. Protože vystupoval velmi věrohodně a majitel firmy nabyl dojmu, že se jedná opravdu o prezidenta libereckých Bílých tygrů, poskytl mu proti potvrzení půjčku ve výši dvou tisíc korun," doplnila mluvčí.

Když lhůta na vrácení splátky uplynula a muž se neozval, začal majitel firmy pátrat sám mezi známými.

"Zjistil, že nebyl jediný, koho požádal o půjčku. Dalšímu muži tvrdil, že byl okraden na horách. V tomto případě se chlubil manželkou-lékařkou. Peněz tedy prý mají dost a půjčku jistě vrátí," dodala mluvčí.

Muži je podle popisu mezi čtyřicítkou a padesátkou, silnější, ale sportovní postavy. Vysoký je asi 180 až 190 cm. Podle svědků měl krátce střižené, lehce prošedivělé vlasy a na sobě oblečenou modrou bundu a džíny. Policie se domnívá, že podobným způsobem může lákat z lidí peníze i na jiných místech.

Nejčtenější

Nemocnici obsadila policie. Taxikář oznámil, že tam vezl vrahy čerpadlářky

Heliport ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Zásahová jednotka, policisté v civilu i běžné hlídky ve čtvrtek dopoledne prohledávali Fakultní nemocnici v Hradci...

Otužilci se vydali na Sněžku ve spodním prádle, dolů je snášeli záchranáři

Sněžka (ilustrační snímek)

Sedm lidí, kteří se rozhodli zdolat Sněžku jen ve spodním prádle, snesli zpět dolů polští záchranáři. Otužilci se na...

Mladík shodil dívku z vyhlídky úmyslně, řekla po roce vyšetřování policie

U pádu dvojice v lesoparku Čeřovka v Jičíně zasahoval vrtulník (19.9.2017).

Policie navrhla obžalovat z pokusu o vraždu osmnáctiletého mladíka, který se loni v září zřítil se stejně starou...

O apartmány v Krkonoších je enormní zájem, stojí i přes 10 milionů

Na Horních Mísečkách je před zkolaudováním několik apartmánových domů, celkem...

Stovky nových apartmánů přibudou v Peci pod Sněžkou, Vítkovicích, Černém Dole, Janských Lázních a na Horních Mísečkách....

Ukradl dvě bundy za sto tisíc, svoji v obchodě nechal. Našli jej podle DNA

Dvě bundy za 100 tisíc. Kořist zloděje ze Špindlu

Dvě drahé značkové bundy za více než sto tisíc korun ukradl loni v lednu z obchodu ve Špindlerově Mlýně zloděj z...

Další z rubriky

Otec držel dcerce nůž u krku, řekl soud. Muži vyměřil 5,5 roku vězení

Soud (ilustrační foto)

Krajský soud v Hradci Králové poslal na 5,5 roku do vězení Josefa D., který je obžalovaný, že vzal svou dvouletou dceru...

Za ubití krajana v práci dostal dělník tři roky, soud uznal podíl oběti

Yevhenii Plyska u hradeckého krajského soudu.

Tři roky vězení a desetileté vyhoštění z Česka dostal u hradeckého krajského soudu Ukrajinec Yevhenii Plyska, který v...

Jako by celý rok nepršelo. Královéhradecký kraj je nejsušší v republice

V přehradě Rozkoš chybí voda, od července jen odpouští (19. 10. 2018).

Výhrůžnou červenou barvou svítí takřka celý Královéhradecký kraj v mapách znázorňujících množství vody v podzemí i na...

Najdete na iDNES.cz