Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Požár zničil téměř dokončený krkonošský penzion, škoda je pět milionů

  12:12aktualizováno  13:35
Hasiči bojovali celou noc s požárem rozestavěného penzionu ve špindlerovomlýnské části Bedřichov. Evakuace nebyla nutná, protože v budově nikdo nebyl. Lehce se ale zranil jeden z dobrovolných hasičů, na kterého spadl ze střechy kus plechu.

Požár patrového penzionu ve výstavbě ve Špindlerově Mlýně. (8. 9. 2014) | foto: Policie ČR

S požárem nové patrové budovy bojovalo od pondělní třiadvacáté hodiny celkem sedm hasičských jednotek, tři profesionální a čtyři dobrovolné. Na místo dorazili jako první dobrovolníci z požární stanice Špindlerův Mlýn.

„Po prvotním průzkumu bylo zřejmé, že je požár v pokročilé fázi, plameny již prostupovaly střešní konstrukcí. V době vzniku požáru se uvnitř nikdo nezdržoval, proto nebylo třeba nikoho evakuovat,“ uvedl Ondřej Sezima, mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Fotogalerie

Hasiči odpojili penzion od hlavního přívodu elektrického proudu a zatímco přijížděly posily, hasili objekt třemi vodními proudy.

„Dům se nachází v obtížněji přístupném terénu, což ztěžovalo dodávku vody. Bylo proto nutné zvolit kyvadlový způsob dopravy vody a později vytvořit dálkové vedení ke zhruba tři sta metrů vzdálenému vodnímu hydrantu,“ řekl Sezima.

Jednoduché nebylo ani umístění techniky na místě, konkrétně automobilové požární plošiny, která přijela z Trutnova. Poté hašení pokračovalo pěti proudy. Silně zaizolovanou hliníkovou střechu museli hasiči strhnout a odhalit střešní konstrukci, aby postupně dohasili další ložiska požáru v mezistropech.

„Jeden z dobrovolných hasičů byl při zásahu lehce zraněn kusem plechu, který mu spadl ze střechy na rameno. Hned na místě byl ošetřen Zdravotnickou záchranou službou, jeho zranění naštěstí není vážnější,“ uvedl mluvčí hasičů.

Hašení střešní konstrukce pokračovalo až do ranních hodin a požár se hasičům povedlo zcela zlikvidovat až v úterý ve 13 hodin.

„Na místě zůstává krajský vyšetřovatel požárů, aby ve spolupráci s policií určil příčinu,“ uvedl Sezima a dodal, že škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. Další hodnoty zhruba ve stejné výši se podařilo uchránit včasným zásahem.

Autor:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Další z rubriky

Hradec chce radary u škol a na výpadovkách, systém pohlídá i křižovatky

Frézování vozovky v Koutníkově ulici v Hradci Králové (9.7.2018).

Inteligentní dopravní systém který připravují v Hradci Králové, získává konkrétní podobu. Vedení města zveřejnilo, kde...

Kvůli ucpané hrázi na potoce v Krkonoších uhynuly kriticky ohrožené mihule

Zahrazení průtoku vody do Zlatého potoka v Krkonoších.

Inspektoři životního prostředí vyšetřují úhyn larev kriticky ohrožené mihule potoční ve Zlatém potoce poblíž Mladých...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz