Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Už i politici na Hradecku mají tykadla a často slibují nesplnitelné

  19:31aktualizováno  19:31
Některým politikům v Královéhradeckém kraji kreslí lidé tykadla po vzoru "tykadlového" řidiče Smetany. Jiní politici před blížícími se volbami slibují na billboardech věci, které nemají na krajské úrovni šanci ovlivnit.

Billboard v Hradci Králové před krajskými volbami 2012. | foto: Martin Veselý, MF DNES

Své názory dali politikům v hradeckém kraji najevo voliči, kteří na podporu olomouckého "tykadlového" řidiče Romana Smetany začali zdobit i plakáty po Hradci Králové. Roztomilá tykadla tak krášlí nejen hlavu hejtmana France, ale i hradeckého primátora Zdeňka Finka nebo jeho náměstkyně Anny Maclové.

Stejně jako v minulých volbách v roce 2008 některé politické strany neodolaly a v kampani pro krajské volby si vzaly na paškál celospolečenská témata, která řeší především jejich celostátní stranické buňky.

"Řekněte dost bezohledné vládě," nabádá na jednom z billboardů voliče kandidát na hejtmana za ČSSD Lubomír Franc, toho času sedící ve vedení kraje. To, jestli mluví o krajské vládě, nebo o té, jež sedí ve Strakově akademii, už je nejspíš na rozhodnutí každého občana.

V nadregionálních tématech si libuje i jeho konkurent Miloslav Plass z ODS, jehož tvář na voliče shlíží z billboardů s titulkem: "S úsměvem proti populismu" a hned na dalších plakátech je u té samé tváře populistický výrok "Zastavme zneužívání sociálních dávek". Jak tomu bude chtít na krajské úrovni zabránit, už nedodává.

Fotogalerie

Problémy mimo krajské kompetence chce řešit i lídr Koalice pro Královéhradecký kraj Pavel Bělobrádek. Ten se chce z postu krajského zastupitele nebo hejtmana zasadit o podporu mateřských škol a zastavit jejich rušení. Řešit chce i malotřídky v malých obcích. Mateřské a základní školy jsou ovšem pod správou obcí, nikoliv krajů.

Zatímco předvolební billboardy některých politiků voliče přinutí k lehkému úsměvu, jiní kandidáti svými plakáty útočí přímo na jejich bránici. A taky k zamyšlení.

Daří se to třeba nezávislému uchazeči o zastupitelské křeslo za Změnu pro Královéhradecký kraj, Broumovákovi Petru Staňkovi, který se na svých transparentech nepáře s ničím. A především s politiky.

Na své voliče působí hesly typu "Kdy na nás straník myslí? Když potřebuje náš hlas! Jinak myslí na vlastní koryto." nebo "Zastupitel na straně veřejnosti? Kde to žijete?!"

Autor:Nejčtenější

Žena chce milion za nezdařenou operaci prsu. Porušila léčbu, řekl svědek

Státní znak (ilustrační foto).

Okresní soud v Hradci Králové řeší případ ženy, která žaluje tamní kliniku Sanus za pokaženou plastiku poprsí. Žena...

Vláda zastavila přípravy přehrady Pěčín, proti které se bouřili místní

Vizualizace přehrady Zdobnice - Pěčín, varianta se sypanou hrází.

Vláda pozastavila přípravy na vybudování přehrady Zdobnice-Pěčín v Orlických horách. Projekt nenašel podporu v regionu....Spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Spolek HKFree u Krajského soudu v Hradci Králové (19. 4. 2018)

Krajský soud v Hradci Králové řeší spor ohledně sdílení internetu. Spolek HKFree, který nejen po městě poskytuje svým...

Cizince viní, že znásilnil dívku před barem. Bylo to dobrovolné, hájí se

Cizince přivedla justiční stráž z vazby (23.4.2018).

Znásilnění dívky poblíž klubu Denoche v Hradci Králové řeší hradecký krajský soud. Obžaloba z něj viní cizince Yosmela...

Cyklista na elektrokole spadl do potoka, našli ho až druhý den mrtvého

Řidič zůstal v potoce zaklíněný pod elektrokolem (22.4.2018).

Mladý muž jedoucí na elektrokole nepřežil pád poblíž Dolního Dvora v Krkonoších. Sjel z cesty a skončil v potoce, kde...

Další z rubriky

Cizince viní, že znásilnil dívku před barem. Bylo to dobrovolné, hájí se

Cizince přivedla justiční stráž z vazby (23.4.2018).

Znásilnění dívky poblíž klubu Denoche v Hradci Králové řeší hradecký krajský soud. Obžaloba z něj viní cizince Yosmela...

Spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Spolek HKFree u Krajského soudu v Hradci Králové (19. 4. 2018)

Krajský soud v Hradci Králové řeší spor ohledně sdílení internetu. Spolek HKFree, který nejen po městě poskytuje svým...

Aupark a křižovatka Koruna jsou ostudy Hradce, míní oceněný architekt

Architekt Karel Schmied (vlevo) přebírá Cenu dr. Františka Ulricha z rukou...

Za svými stavbami si stojí a mluví o nich, jako o svých dětech. Nejkrásnější město na světě je pro něj rodný Hradec...

Najdete na iDNES.cz