Prestižní divizní derby ovládli v Trutnově hosté ze Dvora Králové

13:07aktualizováno  13:07
Probuzení přišlo v pravý čas. Zhruba toto si asi říkají fotbalisté a fanoušci divizního Dvora Králové. Tým, který letošní divizní ročník skvěle začal, ale pak šly jeho výkony dolů, totiž opět zabral přesně týden před nejprestižnějším zápasem sezony.
Fotbal - Fotbal, ilustrační foto, fotbalista, Veverka

Fotbal - Fotbal, ilustrační foto, fotbalista, Veverka | foto: Martin Adamec, MAFRA

Tím je určitě derby se sousedním Trutnovem a Trutnovští na vlastní kůži poznali, co znamená fotbalově oživlý Dvůr. Na svém hřišti totiž tomuto soupeři podlehli vysoko 0:4. Díky tomu nejen zůstávají v tabulce divizní skupiny C poslední, ale jejich odstup na předposledního vzrostl na nepříjemné čtyři body.

Jaký kontrast s postavením rivala, jehož minulé vítězství 5:1 nad Ústím nad Orlicí a 4:0 na hřišti Trutnova vynesly na lichotivé čtvrté místo. "Dostali jsme se zpět tam, kde jsme chtěli být a jsme zpátky v plusových bodech," těší trenéra Dvora Králové Miloše Dvořáka, "navíc se vracíme k výkonům, kterými jsme se prezentovali v úvodu sezony."

V neděli si Dvůr v derby, na které přišlo téměř pět stovek diváků, pro vítězství došel soustředěným výkonem, který mu už do přestávky přinesl dvoubrankový náskok. V 17. min. se trefil Kilevník, dvě minuty před poločasem se k němu přidal Čech.

"Na začátku se nám podařilo přibrzdit očekávanou snahu a bojovnost domácích a hlavně druhý gól nám hodně pomohl. Mohli jsme jít na přestávku v klidu a druhý poločas v pohodě dohrát," vysvětloval Dvořák.

Navíc v 57. min. jeho týmu ještě pomohl domácí Přívratský , který po tvrdém faulu viděl červenou kartu. Početní výhodu hosté využili po další čtvrthodině hry, kdy se v průběhu dvou minut opět trefili úspěšní střelci z první půle.

Dvůr se tak pravděpodobně vrací k úspěchům, jež ho na začátku soutěže vynesly mezi nejlepší, v prvních sedmi kolech ani jednou, pak ale přišla série čtyř zápasů bez výhry.

"Stále nad tím přemýšlím, ale asi přišlo trochu uspokojení z úspěšných výsledků a někteří hráči přestali situace řešit tak jednoduše, což nám přinášelo úspěch," poznamenal Dvořák, "pak jsme se dostali pod tlak a nebylo lehké se z této situace dostat."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trutnovský trenér Petr Kapitulčin
Šance pro trutnovské basketbalistky, přijede tým bez výhry

Po dvou drtivých porážkách od Nymburka a USK Praha se minulý týden obdivuhodně zvedly a v neoblíbené hale v Karlových Varech vyhrály. Díky tomu v neděli půjdou...  celý článek

Královéhradečtí fotbalisté slaví gól. Uprostřed Adam Vlkanova.
Vlkanova: Olympia? Pro mě zvláštní zápas, derby už ne

Fotbalisté FC Hradec Králové dnes v Praze absolvují dohrávku 10. kola Fotbalové národní ligy. Jejich soupeřem bude tamní Olympia, která ještě na jaře působila...  celý článek

Jakub Černý z Litvínova (vlevo) se snaží prostřelit brankáře Komety Marka...
Litvínov oloupil Kometu, Hradec v derby řádil. Těsně zvítězila Sparta

Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi bylo šlágrem 13. kola hokejové extraligy, v němž Dynamo znovu selhalo a prohrálo 0:6. Nedělní program...  celý článek