Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Strážníci jeli značce navzdory přes dvě čáry. Chtěli prý pomoci

  15:25aktualizováno  15:25
Video pořízené z budovy v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové zachytilo, jak vozidlo strážníků porušuje hned několik pravidel silničního provozu. Podle odborníků z dopravní policie by řidič za takový přestupek mohl přijít o řidičský průkaz. Strážníci se však obhajují naléhavostí případu.

Zaměstnanci firmy ve zmíněné ulici natočili, jak auto strážníků ve čtvrtek odpoledne krátce před 16 hodinou vyjíždí z parkoviště a odbočuje vlevo do protisměru, místo aby pokračovalo v přikázaném směru vpravo.

Mířilo na ulici se dvěma pruhy v každém směru, takže doleva muselo přejet dvojitou plnou čáru.

„Na křižovatku koukáme z kanceláře, kde je krásně vidět příkazová značka a všichni to místo dobře známe. Když jsme viděli, jak tam už přes minutu vůz strážníků bliká a chce jet vlevo, kolega vytáhl mobil a nahrál to,“ popsal Jindřich Gloser.

Proti městské policii prý s kolegy vůbec nic nemají. „V žádném případě, nic takového. Natočili jsme to proto, že právě tady strážníci občas hlídají a pokutují. A pak si takový přestupek sami dovolí,“ kroutí hlavou čtenář.

Policisté by řidiče zřejmě poslali rovnou před komisi

Státní policie by v případě přistižení takového hříšníka měla jasno. „Přestupek, jak mi ho popisujete, je skutečně závažný,“ říká například komisař hradeckého dopravního inspektorátu Stanislav Blažek. 

Podle dopravních policistů by zřejmě policejní hlídka takový přestupek na místě ani neřešila a předala jej správnímu orgánu, neboť by řidiči hrozila nejen pokuta až ve výši deseti tisíc korun, ale možná i zákaz řízení. 

Podle mluvčí hradecké policie se na strážníka vztahují běžná pravidla silničního provozu, žádná zvláštní pro něj neplatí. „Je to stejné, jako by přestupek spáchal kterýkoliv jiný řidič,“ vysvětlila Lenka Burýšková.

Závažnost tohoto přestupku zvyšuje právě ona dvojitá plná čára, kterou strážník za volantem přejel.

„Maják jen zapomněli zapnout,“ hájí strážníky nadřízený

Strážníci vysvětlují jednání řidiče tak, že zrovna spěchal k případu, ale zapomněl si zapnout maják. 

„V uvedený den jsme v této lokalitě přijali několik stížností na osoby bez domova, které ničí soukromý majetek a neoprávněně jej užívají. Po dvou provedených kontrolách, kdy se tyto osoby nepodařilo zajistit, byla hlídka v čas uváděný čtenářem přivolána na místo po třetí, a to s informací, že stěžovatel a vlastník je na místě, osoby sleduje a na místě počká,“ popsal velitel výkonu služby hradecké městské policie Jan Mrázek. 

Podle něj tedy hlídka znovu přijela a pokoušela se najít člověka, který jim volal. V momentě, kdy stáli v prostoru před budovou firmy Asseco Solutions, na ně oznamovatel stojící opodál zamával.

„Aby hlídka urychlila zákrok ve prospěch občana a ochrany majetku, vyjela jeho směrem. Při výjezdu však strážník opomenul zapnout výstražné zařízení, což učinil až po příjezdu na místo označené oznamovatelem. Řidič služebního vozidla skutečně pochybil a bude tudíž řešen v rámci interních předpisů v disciplinárním řízení. Nicméně jednání strážníka chápeme jako neúmyslné, s cílem co nejefektivněji zakročit, vyjít vstříc občanovi v nouzi a pomoci daný problém vyřešit,“ shrnul Mrázek. Celý zásah je prý popsán v informačním systému městské policie.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Starostové větších měst v Hradeckém kraji chtějí obhájit svá křesla

Poslanec a starosta Trutnova Ivan Adamec

Radnicím ve všech pěti okresních městech Královéhradeckého kraje mohou i po říjnových volbách šéfovat stejní lidé....

Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Až ve třetí desítce. Hradec Králové v žebříčku kvality života klesl

Při dobré viditelnosti jsou z Nového Hradce Králové vidět Krkonoše.

Už řadu let se královéhradecká radnice ráda chlubí tím, že pravidelně zaujímá nejvyšší příčky v žebříčcích, které...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz