Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šly do Německa, aby si vydělaly, hájí se žena obviněná z kuplířství

  15:11aktualizováno  15:11
Čtyřiačtyřicetiletá Božena Kern stanula před Krajským soudem v Hradci Králové kvůli obchodování s lidmi a kuplířství. Žije v Německu a podle obžaloby především tam vydělávala na prostituci dívek a žen z Broumovska, které do zahraničí vylákala.
Obžalovaná žena se před Krajským soudem v Hradci Králové doznala jen k jednomu ze tří skutků z obžaloby.

Obžalovaná žena se před Krajským soudem v Hradci Králové doznala jen k jednomu ze tří skutků z obžaloby. | foto: Martin HorkýMF DNES

Než se případ plný násilí a otrocké práce dostal k soudu, trvalo to přes tři roky. Jednání u krajského soudu začalo výslechem obžalované ženy.

„Nikdy jsem nikoho do ničeho nenutila. Všechny přišly dobrovolně, aby si vydělaly,“ prohlásila u soudu Božena Kern, která žije už několik let v Německu.

V rozsáhlé výpovědi popsala způsob, jak se k ní dívky do Německa dostávaly a za jakých okolností si sexem vydělávaly. Například uvedla, že měla v nájmu byt nad erotickým klubem, kde s ní dívky vždy nějaký čas bydlely.

„Když přišel klient, shromáždily jsme se všechny v pokoji a on si z nás vybral. Kšefty jsem holkám nedohazovala, neubližovala jsem jim, žádné násilí nebylo,“ hájila se žena.

První ženě slíbila prázdninový pobyt

Obžaloba však její verzi nesdílí, viní ji ze tří závažných skutků. Podle spisu začala vydělávat na prostituci nejpozději v roce 2007, když lstí vylákala do Německa první ženu z romské komunity v Broumově na Náchodsku.

Slíbila jí prázdninový pobyt v německém městě Riesa, ale místo toho tehdy třicetiletou ženu údajně násilím nutila k prostituci.

„Obžalovaná si byla vědoma jejího velmi nízkého intelektu a neschopnosti od ní utéct. Bez finančních prostředků a znalosti německého jazyka by pro ni bylo komplikované se bez cizí pomoci vrátit do České republiky,“ uvádí se v obžalobě.

Žena odmítala sexuální služby spojené s fyzickým násilím poskytovat, a tak ji obžalovaná údajně bila, kopala a šlápla jí dokonce podpatkem na hrudník. Nakonec pro ni poškozená vydělávala sexem hlavně v Drážďanech a ve městě Riesa.

„Všechny peníze, které prostitucí poškozená vydělala, si nechávala,“ uvádí obžaloba. Podle spisu vše trvalo dva roky, než obžalovaná oběť bez dokladů a peněz vyhodila z bytu na ulici.

Další skončila v severních Čechách, třetí utekla

Druhý skutek se týká dokonce nezletilé dívky, která svým tělem údajně vydělávala peníze Boženě Kern na přelomu let 2008 a 2009. Měly spolu lesbický partnerský vztah a dívka uvěřila příslibu budoucího společného života.

Podle spisu dívka vydržela tvrdý život prostitutky v Německu asi tři měsíce. Když odmítla pokračovat, Božena Kern odvezla dívku do severních Čech, kde prostitucí vydělávala pro změnu sestře obžalované.

Třetí případ se týká osmnáctileté dívky z Broumovska, kterou přivezl do Německa třicetiletý komplic obžalované Boženy Kern na jaře roku 2009. Také tuto dívku podle spisu nutila k prostituci a nechávala si vyplácet podíl z peněz vydělaných sexem. Dívce se nakonec podařilo utéct.

„Moje klientka v bodě jedna obžaloby odmítá, že by se dopustila násilí. K bodu dva uvedla, že absolutně nevěděla, že dívce bylo pod osmnáct let a třetí skutek doznává,“ řekla soudu advokátka obžalované.

Při nehodě zemřeli policisté

S případem Boženy Kern souvisí i tragická nehoda policistů na konci loňského roku (více čtěte zde). Když se v Německu rok a půl vyhýbala trestnímu řízení, státní zástupce vydal loni v červnu příkaz k jejímu zatčení a v září byl vydán i evropský zatýkací rozkaz, na jehož základě ji o měsíc později zatkla německá policie.

Policejní dodávka, která pro ni z Hradce Králové jela na hraniční přechod Petrovice, se 29. prosince u obce Obora na Českolipsku srazila s nákladním autem. Dva policisté zemřeli, třetí skončil s těžkým zraněním v nemocnici. O den později Okresní soud v Hradci Králové poslal Boženu Kern do vazby.

Soudní líčení je naplánované do pátku. Projednávání případu bude pokračovat i v srpnu. Obžalované hrozí až dvanáct let vězení.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Další z rubriky

Horská služba se potýká s neplatiči, cizinci bez pojištění dluží miliony

Horští záchranáři vynášejí z nepřístupného terénu v Jeseníkách u Bílé Opavy...

Záchranáři z horské služby ročně ošetří stovky cizinců bez správného cestovního pojištění. Zahraniční turisté u nich...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Znalci nedoporučili nový výslech zneužité dcery, soud tak muži snížil trest

Vazební věznice Hradec Králové

O dva roky nižší trest si napodruhé vyslechl u Krajského soudu v Hradci Králové M.O., který zneužil vlastní sedmiletou...

Najdete na iDNES.cz