Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Říkal mi Pipinko, pak mě znásilnil, tvrdí spoluvězeň obžalovaného

  13:07aktualizováno  13:07
Krajský soud v Hradci Králové řeší případ znásilnění v pardubické věznici. Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení. Podle spisu Robert Lakatoš opakovaně v umývárně znásilňoval spoluvězně.

Do jednací síně přivedli vězně a obžalovaného Roberta Lakatoše ozbrojení muži v kuklách (16.11.2015). | foto: Tomáš Kučera

Je to vůbec poprvé, co takový případ tento krajský soud řeší. Na lavici obžalovaných usedl jednatřicetiletý Robert Lakatoš, který si odpykává trest vězení za majetkovou trestnou činnost, jež mu skončí 28. května 2017.

Obžaloba ho viní z opakovaného znásilňování spoluvězně v období od letošního 1. do 28. dubna v umývárnách a na záchodech vězeňského oddělení pardubické věznice pro trestance se zdravotními problémy.

„Pane soudce, věřte mi, fakt jsem to neudělal. Hrozně lže, je mimo, je to na mě celé nahraný. Jsem jiného založení. Nejsem na chlapy. Mám manželku, dítě,“ hájil se jedenáctkrát soudně trestaný Robert Lakatoš.

Do jednací síně ho přivedli ozbrojení členové Vězeňské služby v kuklách a taktických vestách. Dokresluje to, že se obžalovaný nechová ve vězení nejlépe. Ze spisu vyplývá, že na oddělení pardubické věznice, kam byl přemístěn ze zdravotních důvodů, se choval vůči spoluvězňům despoticky a šikanoval je.

„Mstil se mi, že jsem mu dával najevo, že je homosexuál, že je na děti. V oddíle, kde jsem byl, mě neměli rádi. Chtěli se mě zbavit,“ uvedl na adresu údajně poškozeného invalidní důchodce, který neumí číst ani psát.

Problémy s chováním má ve věznici i na dále. Poté, co incident vyšel najevo, byl umístěn na samotku a v současné době si odpykává trest v liberecké věznici.

Poškozený sedí za znásilnění chlapců

O osm let starší muž, který Lakatoše obvinil ze znásilnění, je ve vězení za znásilnění nezletilých chlapců. Kromě toho mu lékaři diagnostikovali pedofilii a po výkonu trestu se má ještě podrobit léčení.

„Má sklony k bájné lhavosti a účelovému zkreslování skutečnosti,“ citoval ze znaleckého posudku předseda senátu Miroslav Veselský.

Výslech poškozeného probíhal prostřednictvím videorozhovoru, protože vyslovil obavy z obžalovaného.

„Na tom, co jsem uvedl, trvám. Vylučuji, že by z mojí strany šlo o křivé obvinění,“ řekl devětatřicetiletý muž, který tak reagoval na důrazné upozornění předsedy senátu, že pokud by lhal, mohl by za to dostat další tři roky vězení.

„Bál jsem se ho“

„Když přišel do pardubického vězení, začal si mě dobírat kvůli mé orientaci. Říkal mi Pipinko, měl na mě divné narážky,“ řekl soudu poškozený muž, který neskrývá, že je homosexuál.

„Stupňovalo se to. Až jednou, když jsem šel večer na záchod, přišel za mnou, že to chce a pokud mu nevyhovím, zmlátí mě a udělá mi ze života peklo. To byl důvod, proč jsem to tak dlouho mlčel. Jsem typ člověka, který se bojí lidí. Bál jsem se ho,“ vypověděl muž, který seděl ve vedlejší místnosti soudu. Jeho výpověď přenášela do jednací síně kamera.

Podle obžaloby Lakatoš přinutil spoluvězně v rozmezí jednoho měsíce pětkrát k orálnímu sexu a jednou se pokusil i o anální styk.

„Proč máš v sobě tolik zlosti, proč si vymýšlíš? Chtěli jste se mě zbavit. Nebuď svině a řekni, jak to bylo,“ reagoval emotivně obžalovaný na výslech někdejšího spoluvězně. Lakatošovi hrozí za zločin znásilnění trest v rozmezí od pěti do dvanácti let vězení.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Až ve třetí desítce. Hradec Králové v žebříčku kvality života klesl

Při dobré viditelnosti jsou z Nového Hradce Králové vidět Krkonoše.

Už řadu let se královéhradecká radnice ráda chlubí tím, že pravidelně zaujímá nejvyšší příčky v žebříčcích, které...

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Najdete na iDNES.cz