Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rodina o České Miss Bezděkové: Nechodí včas, ale má smysl pro humor

  17:49aktualizováno  17:49
Nová Česká Miss Andrea Bezděková z Náchoda zaskočila své okolí už jen účastí v soutěži. Kvůli její povaze a nulovým zkušenostem v modelingu to nečekali. Mamince o přihlášce řekla až po výběru mezi nejlepších padesát.

Česká Miss 2016 Andrea Bezděková | foto:  Petr Topič, MAFRA

Přirozená, veselá, slušná a poněkud nedochvilná, taková je Andrea Bezděková v očích lidí, kteří ji dobře znají. Její maminka, trenérka i kantor míní, že zvládne nadcházející rok s humorem sobě vlastním.

„Sledovala jsem dceru ve finále soutěže v Obecním domě jedním dechem a se slzami v očích, takže se těším, až si to v klidu pustíme ze záznamu. Reakce našich známých z Náchoda byly všechny pozitivní. Ještě když jsme byli v Praze, můj mobil staršího ražení ani nestačil pobírat to množství esemesek. Samozřejmě jsem na ni pyšná jako rodič, ale pořád mám i strach a obavy, ale vycházím z toho, že je slušně vychovaná, a věřím, že zůstane sama sebou a zachová si nadhled. Teď je to na ní, jak se s tím popere a zda využije možnosti, které se jí naskytnou,“ říká Andreina maminka Milena Bezděková, která pracuje jako úřednice v Náchodě.

Fotogalerie

Dozvěděla se, že dcera soutěží o miss, až když prošla mezi padesát vybraných účastnic. Přijela domů a ukázala se v tričku s logem soutěže.

„Bylo mi na omdlení. Že se přihlásí, bych do ní nikdy neřekla. To nebyl člověk, který chce být všem na očích a nechá si nahlížet do soukromí. V mažoretkách jsem jí říkala, že to ani neumí prodat. Nevodila jsem ji na žádné castingy, to není můj svět. Vůbec mu nerozumím,“ podotýká Milena Bezděková.

Rodiče sami sportují a vedli dceru i jejího staršího bratra od mala ke sportu. Chodili s nimi hodně do přírody nebo na kolo, až děti někdy protestovaly, že by raději šly jako jiní na hamburgera do fastfoodu. Maminka Andrei pomáhala a dosud pomáhá náchodským mažoretkám Mona se zázemím na soutěžích a dceru tam doprovázela.

Miss má ráda tenis a lyže, studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově a hrdě se hlásí právě k náchodským mažoretkám, s nimiž vyhrála zlato na mistrovství světa. Vždy tam bývala součástí skupinových formací, mezi sólistky nepatřila.

„Od malička jsem měla aktivity, které mě nutily nějak se vypořádat s trémou. Mažoretky se na tom podílely nejvíc, od soustředění až po samotné soutěže, kde tančíte před několika sty lidmi,“ podotýká jednadvacetiletá studentka sportovního managementu Andrea Bezděková.

Říkali jí modelka

V souboru byla asi deset let. Její vrstevnice, s kterými se dřív vydávala na závody, se loni znovu staly v seniorské kategorii mistryněmi světa.

„Od mala jsme jí říkali modelka. I když se nenamalovala, dokázala být vždy výjimečná svou přirozenou krásou. Všichni jsme ji měli rádi, nikdy nikomu neublížila. Má ohromný smysl pro humor, čímž vynahrazovala to, že často chodila pozdě. Ona to vždy tak krásně uměla vysvětlit, že za to nemůže, až to člověka pokaždé odzbrojilo. Tu musel mít každý rád,“ směje se vedoucí osmdesátičlenného souboru mažoretek Mona Monika Bergerová.

Její dcera dokonce pomáhala Andree s choreografií pro úspěšnou volnou disciplínu v semifinále miss. Nacvičovaly ji u Bezděkových v garáži.

Andrea dojížděla od patnácti let na gymnázium do Hradce Králové. Sama tvrdí, že to byla pro ni zkouška dospělosti a vyzbrojilo ji to proti nepříjemným situacím. Podle kantorů patřila svými známkami k průměru, i když matematika jí docela šla.

Její třída nijak zvlášť nevynikala ve výsledcích, zato byli dobrá parta, takže se pravidelně vídají. Zrovna když se bavili se svým třídním učitelem letos v hradeckém baru Mantichora, Andrea je pozdravovala esemeskou ze soustředění finalistek v Thajsku a varovala, ať se určitě nedívají 2. dubna na televizi. Její třídní učitel ji popisuje jako milou, nezákeřnou, kamarádskou, vstřícnou a slušnou dívku.

„Když Andrea nastoupila do prvního ročníku, byla hodně zahleděná do sebe a bylo vidět, že si své krásy považuje. Pak ale od třetího ročníku mentálně vyspěla. Mám rád otevřenost, humor, vypointované příhody. Když teď dosluhující miss chválila Andreu, jak se vtipně vyjadřuje, v duchu jsem si říkal: Však jsem se taky nadřel! Její slohové práce bývaly utrpení, ale dnes skutečně Andrea používá jazykový humor, který bych ani nečekal,“ oceňuje Ivo Martin z Gymnázia Boženy Němcové, který učí češtinu a základy společenských věd.

Mám pojištěné nohy, možná i na miliony, přiznala Miss na videochatu iDNES.cz

Do Náchoda si studentka jezdí odpočinout za rodinou, pár dní po finále se tam už vydala. „Já se do Náchoda vracím nesmírně ráda, odpočinu si od věčně uspěchané Prahy a mám tady i většinu svých nejbližších přátel,“ přibližuje miss.

Nechce však příliš plánovat svou budoucnost. Nerada by prý litovala ušlých příležitostí, a tak se chce zaměřit na to, aby využila vítězství v miss jako svou novou obrovskou příležitost. Chce ji však skloubit i se studiem, protože se střední školou by podle ní bylo dost obtížné vystačit, jednou by chtěla vést vlastní modelingovou agenturu.

Útok bulváru zamrzí

Věnovat se chce tradičně jako jiné miss charitě. Podpoří školu Svítání a chystá se také na Avon Pochod proti rakovině prsu.

Vítězka po soutěži děkovala všem, co jí pomohli, i rodičům. Díky soutěži se prý naučila překonat strach z neznámého a také se už má ráda taková, jaká je. Momentálně však ona i její rodina pocítila, že vítězství má i odvrácenou tvář. Lidé na sociálních sítích se divili, jak mohla vyhrát u poroty tak nevýrazná slečna, a bulvární novináři hned začali vypočítávat důvody, proč tato miss stěží uspěje někde ve světě.

Tlak si uvědomují i její rodiče. „Útok bulváru zamrzí, protože to byl útok na rodinu, děti, nejbližší. My držíme hodně pohromadě. Víme o sobě, řešíme vše spolu, jsme hodně na sebe vázaní. Pro mě to byl šok, nová situace a teprve to rozcházím, ale ještě víc nás to semklo,“ říká Milena Bezděková.

Sama vítězka si finálový večer užila. I předešlý průběh celé soutěže líčí jako bezproblémový, se skvělou partou dívek a úžasným výkonným týmem.

„Pečovali o nás a zažili jsme věci, o kterých se nám ani nesnilo. Takže pro mě to byl šok, jaká smršť ze strany bulváru se na mě sesypala. Je pravda, že tahle vlna nespokojenosti se dostaví každým rokem, ale mě osobně dost zklamalo, že ti horliví kritici mi nedali ani šanci. Já se nechci přizpůsobovat davu, zkrátka nikdo není dokonalý,“ míní miss, která poslední rok a půl žije s přítelem Martinem. Právě na jeho a kamarádčin popud se do soutěže přihlásila.

Známí ji teď na síti utěšují. „Jsme hrdí, Andrejko, ty si prožívej svůj sen, zůstaň sama sebou a drž se svých hodnot. Vykašli se na nepřející kecy v anonymitě internetu, kde se aktivně vyskytuje tahle nelichotivá vlastnost Čecháčků, a prostě dělej vše tak, jak nejlépe dovedeš. Sama vidíš, že to ti jde,“ vzkazuje čerstvé miss na jejím facebookovém profilu Adéla Zuzánková.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Starostové větších měst v Hradeckém kraji chtějí obhájit svá křesla

Poslanec a starosta Trutnova Ivan Adamec

Radnicím ve všech pěti okresních městech Královéhradeckého kraje mohou i po říjnových volbách šéfovat stejní lidé....

Znalci nedoporučili nový výslech zneužité dcery, soud tak muži snížil trest

Vazební věznice Hradec Králové

O dva roky nižší trest si napodruhé vyslechl u Krajského soudu v Hradci Králové M.O., který zneužil vlastní sedmiletou...

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz