Derby Hradec - Vrchlabí

Derby Hradec - Vrchlabí | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Rozhodnuto, hokejové derby Hradec - Vrchlabí zatím nebude

• 0
Jen šestnáct vteřin dělilo hokejisty Hradce Králové a Vrchlabí od toho, aby si v předkole play-off 1. ligy zahráli proti sobě. Hradec totiž včera v posledním kole dlouhodobé části získal ve Znojmě bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech a zůstal ve skupině A na pátém místě.

Vrchlabí, jehož zápas skupiny B s Litoměřicemi začal o půl hodiny později, prohrávalo ještě v poslední minutě 2:3, v té chvíli i díky ostatním výsledkům opouštěly vedoucí místo ve skupině B a z druhého místa by narazily na rivala z Hradce.

Ale Vrchlabští odvolali brankáře a právě šestnáct vteřin před koncem základní hrací doby zásluhou Kousala vyrovnali. V prodloužení sice vstřelili hosté vítězný gól, ale domácím bod k udržení prvního místa ve skupině B stačil.

Díky tomu se Hradec v předkole, které začíná už ve středu, střetne s Třebíčí a Vrchlabí se o postup do čtvrtfinále utká s Berounem.

Hradec začne ve středu a ve čtvrtek doma, Vrchlabí v Berouně.