Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tělo zbitého muže prozradil zápach. Útočník tvrdí, že ho pár dnů sháněl

  15:47aktualizováno  15:47
Krajský soud poslal na devět let za mříže Augustina Gogu, který letos v únoru na ubytovně v Hradci Králové zbil svého kamaráda. Ten později na následky útoku zemřel. Agresor nechal muže ležet na zemi, prý si myslel, že se z toho dostane. Jeho tělo našli až za čtrnáct dní.

Podle obžaloby podnapilý Goga spolu s poškozeným přišli na ubytovnu Harmonia v Hradci Králové, kde druhý muž žil v jednom z bytů. Vzápětí Gogu osočil z krádeže jeho věcí a ten mu ze vzteku dal pěstí do obličeje. 

Poškozený po první ráně spadl na zem a přitom narazil hlavou na hranu postele. Goga poté začal kopat do ležícího těla, po kopancích následovalo ještě několik úderů pěstí. Poté muže celou vahou zalehl a zatlačil mu na hrudník.

„Poškozený útokem utrpěl zlomeninu nosu, žeber a krevní výron ve svalovině, což způsobilo náhlé selhání srdce, plic a následnou smrt,“ stojí ve spisu (více v článku Muž na návštěvě zkopal hostitele a odešel).

Gogovi hrozilo až šestnáct let za mřížemi. Soud ale přihlédl k jeho doznání a čistému trestnímu rejstříku. Přesto předseda senátu agresivní útok nechápe. 

„Na fotkách od policie je na zdech všude krev. A obličej poškozeného úplně rozmlácený. Dlouho jsem něco podobného neviděl,” řekl Miroslav Veselský.

Obžalovaný se u soudu ke všemu přiznal: „Udělal jsem to, ale nechtěl jsem mu ublížit. Nemám rád, když mi někdo sahá na věci. Poškozeného jsem znal jedenáct let,” uvedl Augustin Goga.

Před soudním senátem osudný incident podrobně popsal:

„Poškozený mě začal osočovat z krádeže jeho věcí. Pak jsem mu vrazil, trvalo to celé asi deset minut. Dával jsem si mezi údery pauzu. Když jsem si myslel, že má dost, normálně jsem odešel. On tam ležel na zemi a chrčel. Myslel jsem si, že spí,” pokračoval obžalovaný.

Několik dalších dnů se prý snažil muži dovolat.

„Chtěl jsem se mu omluvit. Psal jsem mu esemesky a volal mu, ale on to nebral. Myslel jsem, že je na mě naštvaný. Pak mě začala shánět policie,” řekl.

Goga u soudu svého činu litoval a přiznal, že si trest zaslouží. Tělo zbitého muže se našlo až po čtrnácti dnech, když uklízečka upozornila na zápach vycházející z jeho bytu.

Poškozený měl sníženou svéprávnost. U soudu proto vypovídala i jeho opatrovnice: „Byl to hodný kluk. Bral antidepresiva, ale byl klidný. My jsme ho s manželem kontrolovali pravidelně každý týden. V únoru se nám asi dva týdny neozval. Poté nám volala správkyně ubytovny, že z bytu poškozeného vychází nějaký divný zápach. Když jsme tam přišli, našli jsme jeho tělo na zemi,” uvedla.

Podle soudního znalce mohl muž umírat několik minut až hodin. 

„Byl to opravdu agresivní útok, což nasvědčují i zranění. Když jsme tělo převzali, tak bylo již ve značném rozkladu,’’ popsal.

Další znalci vyvrátili, že by obžalovaný trpěl závažnou psychickou poruchou či závislostí. Rozsudek je zatím nepravomocný, obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání. Státní zástupkyně se tohoto práva vzdala.  Nejčtenější

Tygři a lev utekli z klece v zooparku na Hradecku, zneškodnili je veterináři

Uspaná zvířata v Bioparku Štít na Hradecku (16. 7. 2018)

Veterinářům se kolem půl jedné odpoledne podařilo uspat dva tygry a lva volně se pohybující po Bioparku Štít na...

Dům ve svahu si navrhli sami. Převýšení sedm metrů rodina hravě zvládá

Srdcem domu je kuchyně jako součást hlavního obytného prostoru spolu s obývákem...

Padesát dva schodů tam a dvaapadesát zpátky. Nahoru a dolů, každý den a několikrát. To je prostá bilance pohybové...Lesy ČR kvůli kůrovci zastavily stavbu nového sídla za půl miliardy

Lesy v lese. Půdorys nového sídla bude připomínat strom.

Stavba největší dřevostavby v zemi, kterou chtěly v Hradci Králové postavit Lesy České republiky se odkládá. Budova za...

Řidička předjížděla kamion, auto v protisměru vyhnala do příkopu

Řidič peugeotu havaroval mezi Výšinkou a Stříteží (12. 7. 2018).

Řidič osobního auta zabránil u Dvora Králové nad Labem čelnímu střetu a sám skončil v příkopu. Řidička v protisměru...

Réway se v Hradci pokouší o restart: Chci se dostat tam, kde jsem byl

Martin Réway

Zatímco jeho noví spoluhráči se na právě probíhající dva týdny rozprchli z Hradce na dovolenou, pro Martina Réwaye to...

Další z rubriky

Tygři a lev utekli z klece v zooparku na Hradecku, zneškodnili je veterináři

Uspaná zvířata v Bioparku Štít na Hradecku (16. 7. 2018)

Veterinářům se kolem půl jedné odpoledne podařilo uspat dva tygry a lva volně se pohybující po Bioparku Štít na...

Makléř je obviněný ze zpronevěry, z úschovy prodávajícím nevydal milion

Ilustrační snímek

Kriminalisté z Hradce Králové obvinili ze zpronevěry 64letého zaměstnance realitní firmy zabývající se prodejem...

Začala stavba cyklostezky mezi Hradcem a Pardubicemi za 30 milionů

Na stavbě cyklostezky už pracují těžké stroje.

Na stavbě první části cyklostezky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi už pracuje těžká technika. Ve směru do Vysoké je...

Najdete na iDNES.cz