Šéf extraligy obhlédl stadion v Hradci. Chybí připojení on-line, vytkl

  12:56aktualizováno  12:56
Dobrá zpráva pro fanoušky hradeckého hokeje. Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček v úterý poprvé od přesunu Mountfield do Hradce Králové navštívil místní stadion, kde se od nové sezony bude hrát nejvyšší soutěž. A odcházel spokojený. Hala však potřebuje nový videosystém.

Josef Řezníček (vpravo) poukazuje před organizačním manažerem Robertem Horynou na nedostatky hradecké haly. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Extraligoví hokejisté si na hradeckém zimním stadionu nepohorší, zjistil Řezníček. Po návštěvě a prohlídce útrob hokejové haly mohl prohlásit: "Hradecký stadion je z devadesáti procent připravený a způsobilý na zápasy extraligy."

Kluboví funkcionáři, kteří byli před kontrolou jako na trní, si oddychli "Jenže pořád si uvědomujeme, že nás čeká spousta práce, kterou musíme v termínech stihnout. S tím jsme ale počítali a lidé ze svazu se nám snaží vyjít vstříc," říká organizační manažer hradeckého klubu Robert Horyna, který se jako gólman potkával s tehdejším nesmlouvavým obráncem Řezníčkem na extraligovém ledě a zahrál si s ním i v jednom týmu.

Dělníci opravují šatnu

Dělníci se pustili do rozsáhlé rekonstrukce zázemí hradeckých hráčů. Doteď okupovali dvě místnosti, ale od nynějška budou mít tři. Místo jim museli vyklidit junioři. Do jejich místnosti už se vybourávají dveře. Za pár týdnů tu bude menší regenerační středisko, pro hráče tu vznikne i posezení a vedle také útulná kuchyňka. Renovací projde také sociální zařízení kabiny. Stavbaři už se na začátku týdne pustili do rozšiřování sprch. Jediné, co zůstane na svém místě, je původní pozice vířivky, kterou hráči využívají po trénincích i zápasech a mají ji k dispozici hned v další místnosti za kabinou.

Z tvrdého beka je dnes ředitel nejvyšší české hokejové soutěže. Ten v úterý upozornil i na nedostatky, s nimiž se musí nový hradecký klub Mountfield co nejrychleji vypořádat. A to už po vstupu do uličky, kde mají kabiny jak domácí hokejisté, tak i rozhodčí.

"Chceme oddělit prostor pro kabinu rozhodčích, aby byla samostatná. Možná ještě budeme hledat alternativu, ale můžeme to řešit také tím, že u jejich kabiny bude ostraha nebo bezpečnostní služba, která striktně zamezí jakémukoliv kontaktu se sudími," uvedl Řezníček.

Chybí videosystém i on-line připojení

Drobnými úpravami ještě musí projít také prostory šaten hostujícího týmu. "Musí se oddělit prostor pro maséry a zvlášť i trenéry, ale na nové variantě jsme se už dohodli," poznamenal Řezníček.

Když bývalý reprezentant došel na hrací plochu, vypočítal další řadu připomínek. "Je zřejmé, že jde o stadion, kde se hrála první liga. Technické požadavky na extraligu a IT vybavení jsou větší," vytkl Řezníček klubovým činovníkům.

Klub tak musí například zřídit pevné i wi-fi připojení k internetu pro statistiky, kteří podrobně počítají hráčům na ledě a další důležitá čísla, která se budou zpracovávat on-line přímo při zápase.

"Chybí tu ještě videosystém," poznamenal Řezníček s tím, že větší komfort musí klub zajistit hlavně videorozhodčím. "Pokud budou ve skyboxu společně s delegátem, nikdo jim nesmí stínit," upozornil na jeden z důležitých detailů šéf extraligy.

Dřevěné mantinely budou nejstarší v celé extralize

Poté, co si prošel celou halu, byl pozitivně naladěný. "Dobré je, že jsou na stadionu prostory, které splňují parametry pro pořádání nejvyšší soutěže, například dostatečně široká ulička pro příjezd záchranné služby," uvedl Řezníček.

"A co mantinely?" poukázal hradecký organizační šéf Horyna na stařičké hrazení, které bude suverénně nejstarším v celé soutěži.

"Madla jsou masivní a ještě dřevěná. Musejí se určitě obrousit a chce to i nový nátěr," ohodnotil je Řezníček. "Pokud se tu v příštích letech zainvestuje do mantinelů, plochy a zázemí, bude to jeden z příjemných extraligových stadionů," dodal extraligový šéf.

Až v Hradci dělníci, truhláři, elektrotechnici a hlavně IT specialisté dodělají vše potřebné, už jen zbývá vyfasovat licenci a dostat do ochozů natěšené fanoušky. Přesto nejvyšší představitel hokejové extraligy upozorňuje: "Do začátku sezony určitě přijedeme ještě jednou. Přece jen jde na extraligové scéně o něco nového. Podívat se sem chci i na zápasy," avizuje Řezníček.

Nejčtenější

Alkohol i rvačky, stovky dělníků z ciziny vyvolávají v Libáni napětí

Momentka z Libáně (6.11.2018).

Byla to poklidná obec, teď se však Libáň na Jičínsku podle místních úplně proměnila. Napětí vyvolává přísun stovek...

Museli by střílet na dítě, neudělali to, řekl generál o padlých vojácích

Generál Petr Pavel v Broumově (6.11.2018)

Tři vojáci padlí v Afghánistánu neměli příliš na výběr, a tak se stali oběťmi sebevražedného atentátníka, řekl generál...

Na smartphony za dumpingové ceny čekaly v Hradci stovky lidí celou noc

Otevření obchodu Mi Store v královéhradeckém Auparku

Český distributor mobilů Xiaomi otevřel v Hradci Králové novou značkovou prodejnu Mi Store. Start prodeje a výrazné...

Zárybnická: Není nic hezčího, než vyběhnout a dívat se, jak Špindl svítí

Meteoroložka Alena Zárybnická našla nový domov v krkonošském Špindlerově Mlýně.

Nejznámější česká meteoroložka Alena Zárybnická je rodilá Pražanka. Láska k horám ji ale před deseti lety zavedla do...

Tisíce vězňů jsou na drogách, pašují se v časopisu, salámu i při polibku

Zakázané tablety byly ukryté v podrážkách pantoflí v balíku pro vězně ve...

Dozorci z Valdic na Jičínsku, jednoho z nejstřeženějších vězení v Česku, kde sedí i doživotně odsouzení vrazi, musejí...

Další z rubriky

Syn chtěl otci do Valdic propašovat pervitin, balík zaslal jinému vězni

Ilustrační snímek

Osmadvacetiletý syn se pokusil padesátiletému otci propašovat v poštovní zásilce do valdické věznice pervitin. Aby to...

Petice zabrala, v ulicích u nemocnice v Náchodě zaparkují jen místní

Parkování v Nemocniční ulici v Náchodě.

Parkování v okolí přestavované nemocnice v Náchodě se znovu změní. V několika ulicích v budoucnu zaparkují jen místní...

Svážení dřeva z hor by za nic neměnil, kůň je mu parťákem i živitelem

Luboš Krejčí sváží dřevo z kopců v Orlických horách se svým koněm.

Podzimní horská idyla, smíšený les v údolí Kněžné se barví do žluta, ale je teplý slunečný den. „Jdi, lumpe, jdi!“...

Najdete na iDNES.cz