Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Senior vyplatil kartářce 760 tisíc za čísla do sportky, vyhrál drobné

  15:14aktualizováno  15:14
Vidina výhry 95 milionů korun přivedla seniora z Hradce Králové ke kartářce. Dvaadevadesátiletý muž za pět měsíců vyplatil ženě přes 760 tisíc korun za výklad čísel, která pak sázel ve sportce. Když je chtěl po opakovaných prohrách vrátit, řekla mu, že shořely při rituálu.

Ilustrační snímek | foto: Dalibor Puchtapro iDNES.cz

Senior se na kartářku obracel pravidelně od ledna do května. Slíbila mu, že vyhraje hlavní výhru ve sportce, která tehdy činila 95 milionů korun. Když sázky nevycházely, chtěla další peníze, protože se tím prý zvýší šance na příští výhru. Muž jí tak v hotovosti přinesl celkem přes 760 tisíc. Jenže plán stále nevycházel, a tak se v červnu obrátil na policii.

„Překvapeným policistům řekl, že sám peníze nepotřeboval, ale chtěl pomoci rodině a ostatním lidem,“ uvedla hradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Výhru měl muži zajistit půlnoční rituál, ke kterému kartářka potřebovala donesené bankovky. Těmi údajně obalovala karty a čarovala výherní čísla, která měla být při následném slosování tažena. Namluvila mu, že čím více bankovek přinese, tím bude rituál úspěšnější. Proto nosil další a další peníze.

„Jednou se prý stalo, že muž neměl požadovanou finanční hotovost, proto u kartářky zaplatil zlatými náušnicemi v hodnotě 3 tisíce korun. Jindy dal zase do zástavy své housle, za které mu bylo vyplaceno 80 tisíc, které rovněž odevzdal kartářce,“ popsala Burýšková. Za celou dobu se však kartářce podařilo uhodnout jen několik čísel, která vedla k výhrám do 50 korun.

Senior měl s kartářkou sepsanou dokonce i smlouvu, podle níž se jednalo o půjčku. Pokud by vyhrál, dostala by kartářka poměrnou část jako odměnu. V opačném případě jí měl nosit další bankovky, aby byla předpověď příště úspěšnější. Jenže muž se v červnu rozhodl, že už pokračovat nebude.

„Písemně ji vyzval k navrácení peněz. Dostalo se mu však odpovědi, že žena žádné peníze nemá, neboť prý shořely při rituálu,“ uvedla mluvčí. Policisté už třiapadesátiletou ženu obvinili z podvodu, za který jí hrozí až osm let vězení.

Žena byla za opakované podvody trestaná už v minulosti a po dobu údajného věštění z karet byla v podmínce. V jiném případu ji policisté podezírají také z ohrožování výchovy dítěte. Svého patnáctiletého syna neposílala do školy, jeho záškoláctví kryla a omlouvala, za což jí hrozí až dva roky vězení. Chlapec má od března do června 195 zameškaných vyučovacích hodin.

Autor:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Další z rubriky

Třebechovice hledají peníze na podchod do Krňovic, dotace nevyšla

Nebezpečná křižovatka na silnici I/11 mezi Třebechovicemi a Krňovicemi.

Třebechovice pod Orebem na Hradecku dál shání peníze na cyklostezku a podchod u křižovatky na Krňovice. Radnice...

Stromy kvůli suchu shazují listí, ve městě je zalévají už i hasiči

Dobrovolní hasiči pomáhají pracovníkům technických služeb v Hradci Králové...

Do boje se suchem se v Hradci Králové zapojili už i hasiči. Dobrovolné jednotky spolu s pracovníky technických služeb...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Najdete na iDNES.cz