Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skiareály uvolnily miliony, pořídily sněžné sprchy i měřiče rychlosti

  8:40aktualizováno  8:40
Nová sněžná děla, sedačkové lanovky, trať s klopenými otáčkami nebo časomíra pro sjezdaře. Skiareály v Krkonoších a Orlických horách investovaly desítky milionů a zveřejnily nový ceník.
Za nová sněžná děla vlekaři v Krkonoších a Orlických horách zaplatili desítky milionů

Za nová sněžná děla vlekaři v Krkonoších a Orlických horách zaplatili desítky milionů | foto: Jan Karásek, MAFRA

Minulou zimu nasněžilo tak zoufale málo, že na většině sjezdovek se lyžovalo prakticky jen na umělém sněhu. I proto několik provozovatelů velkých areálů v Krkonoších a Orlických horách přehodnotilo priority a pro nadcházející lyžařskou sezonu, která už se kvapem blíží, investovalo peníze kromě řady novinek hlavně do zkvalitnění technického zasněžování.

Za nová sněžná děla vlekaři zaplatili desítky milionů. Jen největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn investovalo před zimou téměř 100 milionů, z toho skoro 70 milionů spolkla modernizace zasněžovacího systému ve Svatém Petru a na Hromovce.

„Podél sjezdovek bude nově téměř 70 sněžných sprch, což výrazně zkrátí dobu zasněžování,“ řekl obchodní a marketingový ředitel skiareálu René Hroneš.

Třicet milionů korun je suma, která pomůže, pokud bude málo chumelit ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou. „Nově budeme zasněžovat šest tratí, a to sjezdovku Zalomená a dvě sjezdovky Formánek na Černé hoře a sjezdovky Lyžařská, Vysoký svah a Zahrádky v Peci pod Sněžkou,“ uvedl šéf SkiResortu Petr Hynek.

Vznikla zábavná trať s klopenými otáčkami

Vlekaři v Deštném v Orlických horách investovali do posílení zasněžovacího systému kolem jednoho a půl milionu korun. „Novinkou je, že jsme přesunuli snowpark z areálu Marta I do areálu Marta II. Na Martě I se tím výrazně rozšíří lyžování na modré sjezdovce. Samotný snowpark dostane více prostoru a bude kvalitnější,“ prozradil ředitel areálu Petr Prouza.

Kněžický vrch právě dokončuje přes kilometr dlouhou čtyřsedačkovou lanovku za zhruba 25 milionů korun, která nahradí původní kotvový vlek.

„Zaměřujeme se na rodiny s dětmi, odpojitelný systém sedaček lanovky jim umožní při nízké rychlosti pohodlný nástup i výstup,“ vysvětlil investor lanovky Jan Imlauf.

Zábavná trať Funline s tunelem, klopenými zatáčkami a překážkami, či nové Skicentrum se zázemím pro děti, to jsou novinky, které na zimu chystá SkiResort Černá hora - Pec.

Špindl instaloval nové bezpečnostní sítě

„V Peci pod Sněžkou a Černém Dole otevřeme i dvě nové tratě s časomírou Top Speed, kde budou mít lyžaři šanci si změřit svou aktuální sjezdovou rychlost,“ řekla mluvčí resortu Zina Plchová.

V Janských Lázních u dětských vleků Formánek otevřou Skicentrum s bistrem, dětským koutkem a zázemím pro rodiče. „Po loňském otevření dětského koutku a zázemí u Restaurace na Lanovce jde už o druhé místo, díky kterému budou lyžařské začátky všech dětí ve SkiResortu příjemnější,“ říká Hynek.

Ve Svatém Petru také bude lyžařům k dispozici nový multifunkční objekt s pokladnami, infocentrem, obchodem a půjčovnou. Skiareál upravil dojezd sjezdovek na Hromovce, most přes Labe a instaloval nové bezpečnostní sítě.

Investice v číslech

  • 100 milionů korun investoval do novinek Skiareál Špindlerův Mlýn.
  • 30 milionů spolkne rozšíření zasněžovacího systému ve SkiResortu Černá hora - Pec.
  • 25 milionů korun stála nová čtyřsedačková lanovka na Kněžickém vrchu u Vrchlabí.
  • 150 metrů dlouhá lanovka zkrátí cestu z parkoviště do skiareálu Bubákov přes Labe.

Přibližovací kabinovou lanovku nyní buduje vrchlabský areál Bubákov. Asi 150 metrů dlouhá lanovka s 22 kabinami za přibližně 20 milionů korun zkrátí cestu lyžařům z parkoviště do skiareálu přes řeku Labe. V provozu ale bude až příští zimu, letos to už nestihnou (více o nových lanovkách čtěte zde).

Orlické hory nepodraží, Krkonoše částečně ano

Ceny skipasů ve Špindlerově Mlýně zůstanou stejné jako loni, jednodenní jízdenka pro dospělého v hlavní sezoně bude opět za 750 korun. V ceníku zůstává i takzvaná supersezona o vánočních a novoročních svátcích, kdy jednodenní skipas vyjde dospělého na 850 korun.

Novinkou bude možnost nákupu skipasu na internetu za nižší cenu. Například jednodenní skipas v hlavní sezoně koupený přes e-shop bude za 695 korun.

Podraží SkiResort Černá hora - Pec, jednodenní skipas pro dospělého v hlavní sezoně ve SkiResortu zdraží o 30 korun na 650 korun.

V Deštném zůstávají ceny skipasů stejné, jednodenní jízdenka pro dospělého bude v hlavní sezoně za 460 korun. V nedalekých Říčkách v Orlických horách se ceny také nezmění, jednodenní skipas v hlavní sezoně zůstane na 490 korunách.

Autoři:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Poláci míří na výlet do Adršpachu. Doprava už pátý den kolabuje

Jarní počasí láká turisty do Adršpachu (18. 4. 2018).

Doprava do skalního města v Adršpachu na Náchodsku dnes v 11:30 opět zkolabovala, a to pátý den po sobě. Kvůli náporu...

Adršpach zkolaboval třetí den po sobě. Jeďte vlakem, radí policie

Turisté na cestě do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Policie v pátek po 11. hodině opět uzavřela příjezdové cesty do Adršpachu. Kvůli dopravnímu kolapsu byly silnice...

Barokní zámek už nehoří. Hasiči budou v noci na spáleniště dohlížet

V Horním Mašově hoří barokní zámek

V Horním Maršově na Trutnovsku v neděli ráno kolem páté hodiny začal hořet barokní zámek. Požár zničil střechy na celém...

Najdete na iDNES.cz