Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chlapce jsem neznásilnil, tvrdí homosexuální pedofil. Chtěl s ním chodit

  13:26aktualizováno  13:26
Sedmatřicetiletý muž, které se opakovaně léčil z homosexuální pedofilie, stojí před hradeckým krajským soudem s obžalobou z pohlavního zneužívání, pokusu o znásilnění a vydírání chlapce. Hrozí mu až 12 let vězení. Přiznal, že o vztah s dítětem velmi stál, ale znásilnění i další činy popřel.
Vazební věznice Hradec Králové

Vazební věznice Hradec Králové | foto: Martin Veselý, MAFRA

Obžaloba viní muže, že letos v lednu v areálu nádraží v jednom nejmenovaném městě v Královéhradeckém kraji opakovaně sexuálně útočil na chlapce, kterému tehdy nebylo ještě ani patnáct let.

„Prožité trauma na něm zanechalo trvalé následky,“ tvrdila soudu zmocněnkyně zneužitého, která pro něj požaduje jako odškodnění půl milionu korun.

Obžalovaného přivedli do jednací síně kuklami maskovaní ozbrojenci vězeňské služby, protože ve vazební věznici jsou s ním prý problémy.

„K prvnímu skutku bych uvedl, že na vlakovém nádraží jsem s ním byl. To, že jsem mu sáhl na zadek, nepopírám. Stál na peróně v místě, kde bylo odevšad vidět. Objal jsem ho, pohladil po zádech, abych ho utěšil. Měl problémy. Přitom jsem mu mohl sáhnout na zadek, sexuálně motivované to ale nebylo. Mám sexuální deviaci, proto mohu dělat věci, o kterých nevím, ale to že bych mu sáhl na genitálie, to odmítám, to bych si uvědomil,“ uvedl muž k prvnímu skutku, který obžaloba označila za pohlavní zneužívání.

Pokud jde o druhý a třetí skutek, pokus znásilnění a vydírání, tak ty popírá úplně.

Podle spisu chtěl na veřejných záchodcích autobusového nádraží ve stejném městě chlapce znásilnit. Zachránila ho prý jeho sestra, která zaťukala na dveře. Co se týče vydírání, tak údajně oběma sourozencům vyhrožoval násilím, pokud by o tom někomu řekli.

„Odmítám to, v prostoru autobusového nádraží jsme v ten den spolu sice byli, ale žádného sexuálně motivovaného jednání jsem se nedopustil. Není pravda, že bych ho násilím zatáhl na toalety, že bych ho osahával, jak tvrdí obžaloba. Ani on mě tehdy neudeřil, jak se tam píše. Nikdy bych nikomu nevyhrožoval za svoji chybu. Tehdy v lednu jsem byl na ambulantní léčbě, bral jsem injekce na útlum,“ řekl obžalovaný, který se v minulosti několikrát léčil na psychiatrii z homosexuální pedofilie.

Tuto úchylku mu soudní znalci poprvé diagnostikovali v roce 2006, když se za sexuální zneužívání dětí poprvé dostal před soud. Odsouzen byl za podobné zločiny zatím dvakrát. „Léčil jsem se několikrát, ale nikdo mě nenaučil, jak s tím venku žít,“ řekl soudu a přitom se rozbrečel.

„Děti jsem vyhledával...“

Přiznal, že s údajně zneužitým chlapcem, kvůli kterému je teď u soudu, chtěl chodit.

„Chtěl jsem si s ním vybudovat vztah, velmi jsem o něho stál. Uvědomoval jsem si, že pro člověka, který není pedofil, to může být problém. Nechtěl jsem ho ale k ničemu nutit,“ řekl obžalovaný.

Podle spisu si i v minulosti vytvářel homosexuální vztahy při náhodných setkáních s dětmi na ulicích. To, že v běžném životě děti vyhledával a lákal je na drobné dárky, přiznal, ale odmítl, že by někoho chtěl znásilnit nebo někomu vyhrožoval. „Obžalobu odmítám. Svého jednání samozřejmě lituji,“ zopakoval.

Na dotaz předsedy senátu Miroslava Mjartana, proč ho chlapec tedy obvinil ze sexuálně motivovaných zločinů, odpověděl:

„Nevím. Mám pocit, že mu to mohl někdo poradit, může v tom být třetí osoba. Neměl lehký život, svěřil se mi, co zažíval od spolužáků, jinde,“ řekl obžalovaný, který se pasoval do chlapcova ochránce.

Podle něho je nesmysl, že by si hocha vytipoval kvůli tomu, že je zranitelnější kvůli tomu, že byl ve městě nový, neměl žádné přátele.

Bližší informace k osobě obžalovaného, k místě činu a dalším skutečnostem s ohledem na zákon chránící oběti zločinů nelze sdělit.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Další z rubriky

Třebechovice hledají peníze na podchod do Krňovic, dotace nevyšla

Nebezpečná křižovatka na silnici I/11 mezi Třebechovicemi a Krňovicemi.

Třebechovice pod Orebem na Hradecku dál shání peníze na cyklostezku a podchod u křižovatky na Krňovice. Radnice...

Stromy kvůli suchu shazují listí, ve městě je zalévají už i hasiči

Dobrovolní hasiči pomáhají pracovníkům technických služeb v Hradci Králové...

Do boje se suchem se v Hradci Králové zapojili už i hasiči. Dobrovolné jednotky spolu s pracovníky technických služeb...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Najdete na iDNES.cz