Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je to spiknutí, jsem impotentní, hájí se obžalovaný ze sexu s vnoučaty

  14:45aktualizováno  14:45
Údajné zneužívání čtyř dívek vlastním dědou řeší Krajský soud v Hradci Králové. Šestašedesátiletý Josef M. prohlásil, že se proti němu spikla část rodiny. Jeho čtyři vnučky prý navedla k tomu, aby na policii řekly, že je zneužíval.
Krajský soud v Hradci Králové.

Krajský soud v Hradci Králové. | foto: Martin VeselýMF DNES

„Nikdy jsem se ke svým vnučkám nechoval špatně, žádnou jsem neosahával. Nechoval jsem se k nim jinak, než se děda chová. Je to spiknutí proti mně od mladých. V životě bych neublížil dítěti, navíc když jsou to moje vnoučata. A ještě něco, už deset let jsem impotentní,“ hájil se muž, který má čtyři dospělé děti a deset vnoučat.

Tvrdil, že motivem k jeho obvinění byla prý msta snachy. Vadilo jí, že dům nepřepsal na jejího manžela. „Snacha mi řekla, že mě za to dostane do kriminálu,“ řekl soudu obžalovaný.

Podle něho pak žena navedla svoji dceru, aby o dědovi řekla, že ji zneužíval. Ostatní dívky se pak přidaly. Policie se o případu dozvěděla od anonymního oznamovatele, který náhodou zaslechl rodinné hádky. Kriminalisté přicházeli na to, co se v domě údajně dělo, postupně, jak se začaly děti svěřovat svým rodičům.

Obžaloba viní Josefa M. z trojnásobného zločinu pohlavního zneužívání a v jednom případě z přečinu ohrožování mravní výchovy dítěte. Vzhledem k tomu, že ke zločinům mělo docházet v malé obci v Královéhradeckém kraji a na dívky se vztahuje zákon na ochranu obětí trestných činů, nelze uvést nic bližšího k místu činu, příjmení obžalovaného, natož pak k jeho vnučkám.

Podle spisu nejhůře dopadla dívka, kterou prý zneužíval od léta roku 2012 do října 2014 v domě, kde bydlí. Když ji začal údajně osahávat, dívce bylo teprve devět let. Obžaloba Josefa M. viní z toho, že se před ní obnažoval a opakovaně ji přesvědčil, aby mu sahala na přirození. Dívka od prosince 2014 trpí takzvanou posttraumatickou stresovou poruchou, která se projevuje úzkostlivými stavy, sebeobviňováním nebo poruchami spánku.

„Vždycky k nám jezdila ráda. Holku navedli, co má u výslechu povídat. Snad vím, jestli něco bylo nebo ne. Mám deset vnoučat. Všechno fungovalo normálně, děti ke mně rády jezdily,“ hájil se obžalovaný.

Druhý skutek se podle obžaloby stal v letech 2003 až 2007, opět v domě Josefa M. a okolí. Podle spisu tehdy šestiletou dívku osahával. Třetí případ se týká dívky, které bylo tehdy deset let a váže se k letním prázdninám roku 2005. Tentokrát obžaloba muže viní z toho, že v garáži požádal vnučku, aby mu sáhla na přirození.

„Dívka mu zřejmě nevyhověla, a proto ji pak v kuchyni domu alespoň oblečený objímal a simuloval přitom kopulační pohyby, dokud se mu nevysmekla a neutekla,“ uvedl při přednesení obžaloby státní zástupce Milan Šimek.

Muž neužil jejich důvěry, tvrdí obžaloba

Čtvrtý skutek, o kterém obžaloba mluví jako o přečinu mravní výchovy dítěte, se měl stát předloni v květnu. Tříleté vnučce prý úmyslně ukázal svůj obnažený penis, což se dívce nelíbilo a svěřila se o tom svojí matce. Podle spisu tím mohl ohrozit její další mravní vývoj.

Podle obžaloby si muž ve všech čtyřech případech počínal velmi zákeřně. Zneužíval prý důvěry malých vnuček, které měl jednotlivě svěřené na hlídání. Kromě dívky zmíněné v prvním skutku byly ostatní tři sourozenci.

„Všichni mě ve vesnici znají. Teď se bojím vystrčit hlavu. Celá vesnice se tím baví, je to svinstvo,“ řekl Josef M., který netrpí žádnou sexuální úchylkou a ani nebyl v minulosti za žádné sexuální zločiny před soudem. Hrozí mu trest v rozmezí od pěti do dvanácti let vězení.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Adršpach zkolaboval třetí den po sobě. Jeďte vlakem, radí policie

Turisté na cestě do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Policie v pátek po 11. hodině opět uzavřela příjezdové cesty do Adršpachu. Kvůli dopravnímu kolapsu byly silnice...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Najdete na iDNES.cz