Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Místo uklízečky z ní ve Vídni udělali prostitutku. Obžalovaný vinu odmítá

  15:49aktualizováno  15:49
Devětatřicetiletý Julius Kanči z Orlickoústecka stanul u Krajského soudu v Hradci Králové s obžalobou z obchodování s lidmi, za což mu hrozí až 12 let vězení. Podle obžaloby předal na jaře svým známým manželům třiadvacetiletou Silvii B. Dvojice ji odvezla do Vídně a nutila ji tam k prostituci.

Obžalovaný Julius Kanči u hradeckého krajského soudu (27.10.2016). | foto: Ladislav Pošmura

Ženě původně všichni tři slíbili, že si v Rakousku bude vydělávat úklidem v domácnosti. Manželský pár ji k sexu s klienty nutil dva dny, poté se ženě podařilo utéct a vše ohlásila na rakouské policii.

Kanči svůj podíl na případu odmítá. Tvrdí, že nevěděl, co s ženou jeho známí ve skutečnosti v Rakousku zamýšlejí. Obžaloba však popisuje případ odlišně.

„Pod legendou velmi dobrého výdělku výkonem domácích prací v Rakousku, ač věděl, že ve skutečnosti měla v Rakousku provozovat ve prospěch jeho známých M. H. a J. D. prostituci, přesvědčil poškozenou, aby jeho vozem odjeli 5. května směrem na Brno. Po příjezdu do Letovic zaparkovali na parkovišti u prodejny marketu a zde si dle předchozí domluvy poškozenou za odměnu dva tisíce eur pro obžalovaného převzali,“ stojí ve spisu.

Žena je přesvědčená, že Kanči o všem věděl a lhal jí. Řekla, že slyšela rozhovor, kde se s ním pasáci domlouvali na odměně. Rozhovor prý sice vedli v olašské romštině, které ona rozumí jen velmi málo, byť je sama Romka, ale zachytila věty, které si řekli česky.

Obžalovaného přivedla k soudu eskorta z vazby a přišlo ho povzbudit více než deset příbuzných a přátel. Vypovídat ale odmítl.

„Nejsem si vědom, že bych udělal něco špatného, ale teď k tomu nechci nic říkat. Jsem z toho všeho rozhozený, vazba se na mě podepsala, je toho na mě teď moc,“ řekl Kanči.

Už dříve při vyšetřování vypověděl, že žádnou prostituci nesjednával, mladé ženě pouze dělal řidiče a jakmile v Letovicích ženu předal, odjel zase zpět a víc se o ni nestaral.

Sdílnější byla před soudem Silvie B, která zde vypovídala jako svědkyně.

„Všichni mi lhali. Řekli mi, že budu pracovat v domácnosti, šla jsem do toho, protože jsem potřebovala peníze. Byla jsem ve stresu a bála jsem se, že mi tam ublíží, proto jsem nakonec udělala, co chtěli,“ uvedla.

Z její výpovědi vyplývá, že na ni hned po příjezdu do Vídně začali křičet, nadávat jí a vyhrožovat. Ještě ten den ji donutili, aby šla na ulici nabízet sexuální služby.

Po dvou dnech se ženě podařilo utéct

„Řekli mi, že jsem šlapka stejně jako moje matka, tak ať jim jdu vydělávat peníze. Ještě ten den jsem měla sex se čtyřmi muži, se třemi v autě a s jedním na hotelu. Všechny peníze mi hned sebrali a večer mi řekli, ať si odpočinu, že další den zase půjdu šlapat. Když mě poslali na ulici, celou dobu mě hlídali,“ uvedla.

V gangu pasáků figurovala podle jejích slov žena, mluvila o ní jako o Martě nebo jako o „příšeře“, její muž Janko a také Joe, majitel vily, kde se ubytovali.

„Janko byl takový malý tlustý cigán, ale šéfem byla Marta, která na mě neustále řvala a vyhrožovala mně. Oba mluvili česky,“ řekla soudu.

Druhý den se Silvii B. podařilo utéct, zavolat rodičům a vše nahlásit na rakouské policii. Odtud se dostala zpět do Česka.

Ještě předtím se prý z Rakouska pokusila s Kančim telefonicky spojit, ale během hovoru jí pasáci sebrali mobil. Obžalovaný Kanči jí podle ní pouze stihl říct, že všechno bude v pořádku.

Soud bude pokračovat dalšími výslechy svědků a znalců.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Další z rubriky

V Krkonoších se po startu zřítil paraglide, jeden z letců je zraněný

Nehoda paraglidu nad Janskými Lázněmi v Krkonoších (13.8.2018).

Dvoumístný paraglide se v pondělí večer zřítil krátce po startu z Černé hory v Krkonoších. Jeden z letců se při pádu...

Stará sýpka u nádraží v Hradci unikne demolici, budou z ní kanceláře

Hradecký magistrát chce zachránit silo s cihlovou fasádou u nádraží.

Někdejší sýpka u hlavního nádraží v Hradci Králové k zemi nepůjde. Nový majitel chce v industriální památce vybudovat...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Najdete na iDNES.cz