Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Místo uklízečky z ní ve Vídni udělali prostitutku. Obžalovaný vinu odmítá

  15:49aktualizováno  15:49
Devětatřicetiletý Julius Kanči z Orlickoústecka stanul u Krajského soudu v Hradci Králové s obžalobou z obchodování s lidmi, za což mu hrozí až 12 let vězení. Podle obžaloby předal na jaře svým známým manželům třiadvacetiletou Silvii B. Dvojice ji odvezla do Vídně a nutila ji tam k prostituci.

Obžalovaný Julius Kanči u hradeckého krajského soudu (27.10.2016). | foto: Ladislav Pošmura

Ženě původně všichni tři slíbili, že si v Rakousku bude vydělávat úklidem v domácnosti. Manželský pár ji k sexu s klienty nutil dva dny, poté se ženě podařilo utéct a vše ohlásila na rakouské policii.

Kanči svůj podíl na případu odmítá. Tvrdí, že nevěděl, co s ženou jeho známí ve skutečnosti v Rakousku zamýšlejí. Obžaloba však popisuje případ odlišně.

„Pod legendou velmi dobrého výdělku výkonem domácích prací v Rakousku, ač věděl, že ve skutečnosti měla v Rakousku provozovat ve prospěch jeho známých M. H. a J. D. prostituci, přesvědčil poškozenou, aby jeho vozem odjeli 5. května směrem na Brno. Po příjezdu do Letovic zaparkovali na parkovišti u prodejny marketu a zde si dle předchozí domluvy poškozenou za odměnu dva tisíce eur pro obžalovaného převzali,“ stojí ve spisu.

Žena je přesvědčená, že Kanči o všem věděl a lhal jí. Řekla, že slyšela rozhovor, kde se s ním pasáci domlouvali na odměně. Rozhovor prý sice vedli v olašské romštině, které ona rozumí jen velmi málo, byť je sama Romka, ale zachytila věty, které si řekli česky.

Obžalovaného přivedla k soudu eskorta z vazby a přišlo ho povzbudit více než deset příbuzných a přátel. Vypovídat ale odmítl.

„Nejsem si vědom, že bych udělal něco špatného, ale teď k tomu nechci nic říkat. Jsem z toho všeho rozhozený, vazba se na mě podepsala, je toho na mě teď moc,“ řekl Kanči.

Už dříve při vyšetřování vypověděl, že žádnou prostituci nesjednával, mladé ženě pouze dělal řidiče a jakmile v Letovicích ženu předal, odjel zase zpět a víc se o ni nestaral.

Sdílnější byla před soudem Silvie B, která zde vypovídala jako svědkyně.

„Všichni mi lhali. Řekli mi, že budu pracovat v domácnosti, šla jsem do toho, protože jsem potřebovala peníze. Byla jsem ve stresu a bála jsem se, že mi tam ublíží, proto jsem nakonec udělala, co chtěli,“ uvedla.

Z její výpovědi vyplývá, že na ni hned po příjezdu do Vídně začali křičet, nadávat jí a vyhrožovat. Ještě ten den ji donutili, aby šla na ulici nabízet sexuální služby.

Po dvou dnech se ženě podařilo utéct

„Řekli mi, že jsem šlapka stejně jako moje matka, tak ať jim jdu vydělávat peníze. Ještě ten den jsem měla sex se čtyřmi muži, se třemi v autě a s jedním na hotelu. Všechny peníze mi hned sebrali a večer mi řekli, ať si odpočinu, že další den zase půjdu šlapat. Když mě poslali na ulici, celou dobu mě hlídali,“ uvedla.

V gangu pasáků figurovala podle jejích slov žena, mluvila o ní jako o Martě nebo jako o „příšeře“, její muž Janko a také Joe, majitel vily, kde se ubytovali.

„Janko byl takový malý tlustý cigán, ale šéfem byla Marta, která na mě neustále řvala a vyhrožovala mně. Oba mluvili česky,“ řekla soudu.

Druhý den se Silvii B. podařilo utéct, zavolat rodičům a vše nahlásit na rakouské policii. Odtud se dostala zpět do Česka.

Ještě předtím se prý z Rakouska pokusila s Kančim telefonicky spojit, ale během hovoru jí pasáci sebrali mobil. Obžalovaný Kanči jí podle ní pouze stihl říct, že všechno bude v pořádku.

Soud bude pokračovat dalšími výslechy svědků a znalců.
Nejčtenější

Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...Smoljakův syn prohrál spor s kulturními domy kvůli právům na Cimrmana

Divadelní hry fiktivního českého velikána Járy Cimrmana by měly být bezplatně...

Syn režiséra a spoluautora cimrmanovských her Ladislava Smoljaka Filip Smoljak neuspěl u hradeckého krajského soudu s...

Pešán se opřel do Hradce: Je kupodivu, jak stodvacetikiloví hráči padají

Liberecký trenér Filip Pešán gestikuluje na rozhodčího ve čtvrtfinálovém utkání...

Gól v početní výhodě soupeře sice zápas bezprostředně nerozhodl, přesto právě přesilovky přišly hned po prvním zápase...

Baník další penalty nezvládl, do semifinále jde Boleslav a Zlín

Ostravský útočník Tomáš Poznar neproměnil rozhodující pokutový kop v rozstřelu...

V osmifinále byli v penaltovém rozstřelu ti šťastnější, když přetlačili Spartu. V dalším kole českého poháru však už...

Další z rubriky

V New Yorku mají sochu ohrožených nosorožců pocházejících z dvorské zoo

Socha nosorožců v New Yorku zobrazuje Sudána, Nájin a Fatu, tři poslední bílé...

V New Yorku ve čtvrtek odhalili největší sochu nosorožců na světě. Zobrazuje Sudána, Nájin a Fatu, tři poslední bílé...

Vlekaři ve Špindlu žádají o souhlas k propojení Medvědína a Svatého Petra

Vizualizace parkovacího domu s dolními stanicemi nových lanovek na Hromovku a...

Více než deset let plánované propojení areálů Svatý Petr a Medvědín v krkonošském Špindlerově Mlýně by mohlo být hotové...

Hronov prodá mlýn. Je památkou po Čapcích, brojí příznivci spisovatelů

Někdejší vstup do mlýna a papírny v Hronově se nachází pod úrovní terénu.

Část Hronovských silně znepokojil možný prodej zchátralého Čapkova mlýna. Radnice přislíbila dům prodat za 2,99 milionu...

Personal Consult s.r.o.
Manažer prodejny, skladu a expedice (H4040)

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 700 Kč

Najdete na iDNES.cz