Vrchlabští hokejisté

Vrchlabští hokejisté | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Stačilo deset vteřin a radost střídalo zklamání

• 0
Prohrané vhazování, špatně pokrytí protihráči, střela soupeře a gól. Vše v průběhu pouhých deseti vteřin od chvíle, kdy gól padl na druhé straně. Vrchlabí prohrálo 2:3.

"Šlo o shodu několika špatných věcí z naší strany, naše lajna šla na led po našem gólu nepřipravená a nekoncentrovaná," mrzelo trenéra Vrchlabí Josefa Řeháčka.

Přestože obě akce prvoligového zápasu mezi jeho týmem a Znojmem proběhly ještě v úvodní třetině, právě bleskové snížení hostujícího týmu na 2:1 jen deset vteřin poté, co domácí zvýšili na 2:0, byl velmi důležitou událostí pro celkový výsledek.

"Rozhodl o tom, že jsme dva body ztratili," je přesvědčený kouč, "navíc jsme soupeři za chvíli darovali i další lacinou branku." Necelou půlminutu před koncem úvodní části hry se totiž k puku dostal nekrytý hostující útočník Rachůnek a pěkným zakončením vyrovnal. Z nadějně rozehraného zápasu tak byl po dvaceti minutách nerozhodný stav.

"Moc nadšení jsme z toho nebyli a podle toho také vypadalo hodnocení v kabině po první třetině," připustil Řeháček.

Přitom jeho tým po prohře 2:3 na ledě favorizovaného Chomutova, kde ale předvedl velmi slušný výkon, začal dobře i v domácí premiéře. Už ve 3. minutě dal Urban první gól a na začátku sedmnácté ho v přesilovce napodobil Kubeš.

Pak sice přišel nepovedený závěr třetiny ze strany domácích, ale ve zbývajících dvou Vrchlabští měli převahu a dostatek příležitostí k tomu, aby šli znovu do vedení.

Žádnou ze šancí si ale neporadili. "Nepadá nám to tam. Soupeře přehrajeme, ale nic. Asi musíme být trpěliví, snad začneme góly dávat," uvedl Řeháček, "sehráli jsme dvě z naší strany dobrá utkání, ale máme jediný bod."

Vrchlabí ho nakonec získalo po remíze 2:2 v základní hrací době se Znojmem, na další ale nedosáhlo. Po prodloužení, kde k němu mělo blíž, rozhodovaly až samostatné nájezdy, v páté sérii připsal hostům druhý bod Říha.