Cyklisté ze stáje PSK Whirlpool-Author

Cyklisté ze stáje PSK Whirlpool-Author | foto: Patrik Pátek

Start do sezony v Terstu cyklistům PSK Whirlpool úspěch nepřinesl

• 0
Premiérový závod nové sezony cyklistům hradecké stáje PSK Whirlpool Author nějaký výrazný úspěch nepřinesl. V italském Terstu, kde se zúčastnili 35. ročníku jednorázového závodu Trofeo ZSŠDI, dojeli nejlepší z nich až ve druhé skupině se ztrátou za nejrychlejšími.

"Pro nás to byl první závod vůbec, navíc téměř bezprostředně po náročném soustředění na Mallorce, takže si každý chtěl spíš zkusit, jak na tom je. Bláznit nikoho nenapadlo," řekl kapitán týmu a úřadující mistr republiky Petr Benčík.

Ten se společně s kolegou Stanislavem Kozubkem do cíle dorazili ve třetí skupině. Samotný závod měl všechny znaky počátku sezony. Příslib slušného počasí do Terstu přitáhl téměř 180 cyklistů, početný peloton ale nakonec na počasí žehral.

"Na startu sice bylo příjemných třináct stupňů, ale nakonec teplota klesla na šest, k tomu stálý vítr a těžký, kopcovitý závěr," vypočítal Benčík. Místa na stupních vítězů nakonec kompletně obsadili domácí jezdci, vyhrál Battagliny, nejlepší z Hradeckých - Hudeček - dojel na 52. místě.