Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stav dívky vypadlé z okna školy zůstává kritický, spekuluje se o útěku

  11:37aktualizováno  11:37
Stav dívky, která ve středu ráno vypadla z okna speciální školy v Choustníkově Hradišti na Trutnovsku, zůstává velmi vážný. Nemění se k lepšímu, ani k horšímu. Policie stále nechce podávat žádné informace o vyšetřování. Ředitelka školy je otřesena, podle starosty obce pro zařízení žila.

Základní a mateřská škola logopedická v Choustníkově Hradišti | foto: Ondřej Littera, MAFRA

"Dívka zůstává v bezvědomí napojená na dýchacím přístroji. Její stav se oproti středě nezlepšil ani nezhoršil, zůstává velmi vážný," sdělil ve čtvrtek ráno náměstek ředitele královéhradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Podle dostupných informací museli lékaři bojovat s vnitřním krvácení, dívka po pádu z jedenáctimetrové výšky utrpěla mnohačetná poranění.

"K vyšetřování zatím nebudeme podávat žádné informace. Až bude něco ke sdělení, vydáme tiskovou zprávu," odmítl žádost o podrobnosti k případu mluvčí policie v Trutnově Udo Ertner.

Chtěla utéct z internátu?

Lidé z obce spekulují o tom, proč se tragédie stala. Ptají se, jestli dívka nechtěla ze školy utéci. Jejich verzi ještě přiživila televize Nova, která uvedla, že nešlo o sebevraždu ani cizí zavinění. Žákyně měla údajně rodinné problémy a oknem chtěla utéci ze školy. Nešťastnou náhodou však prý uklouzla a zřítila se na zpevněnou plochu pod okny budovy. Oficiální komentář k tomu ale nikdo nedal.

Ředitelka školy Věra Konečná je z nešťastné události zdrcená. "Je to pro mne šílená bolest. A nejen pro mne. Pro rodiče, pro nás tady, pro všechny. A zoufalství. Nic jiného teď necítím než bolest, zoufalství a děs ze situace, k níž zatím nevíme hlavu ani patu," uvedla ve středu ředitelka.

Nedokázala si vysvětlit, proč dívka vypadla z okna. "Děti jsou z toho vyplašené," řekla Konečná. Do školy chodí asi padesát žáků s těžkými vadami komunikačních schopností od mateřské školy až do páté třídy.

Starosta: Ředitelka pro školu žije

Bližší informace těžko shání také starosta obce Vratislav Vopálka. Ten ve středu ráno viděl už jen odlétající vrtulník záchranářů. Škola jako taková je podle něj uzavřené prostředí, patří kraji. Dívka pravděpodobně vypadla z vrchního patra budovy.

"Tam je internát, dole mají klubovny, knihovnu a kanceláře. Do školy nechodí zdejší děti, z Choustníkova Hradiště je tam jen jeden klučina v mateřské škole. Jinak má škola děti z širokého okolí, které sem dojíždějí a bydlí tady," uvedl starosta.

Škola má podle Vopálky výborné renomé. Nedávno ji kraj nechal za asi čtrnáct milionů korun zrekonstruovat. "Děti tam mají prostředí, jaké jinde moc nevidíte. Je tam skvělý personál, paní ředitelka je výborná a je to pro ni hrozná rána. Pro školu žije a teď se jí stane tohle," poznamenal.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Královéhradeckém kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Královéhradeckém kraji proběhnou volby do Senátu PČR v obvodu Náchod. Kandidují: Pavel Bělobrádek, Miroslav Brát, Martin Červíček, Petr Koleta, Soňa Marková, Andrea Pajgerová. Druhé kolo senátních voleb se bude konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Žena v autobusu kárala mladíka kvůli nadávkám, venku ji zbil obuškem

Policie zabavila na srazu neonacistů v Přerově boxer a teleskopický obušek. (1....

Devatenáctiletý mladík napadl na autobusové zastávce v Broumově na Náchodsku 42letou ženu, která ho chvíli předtím ve...

Boudařka nabídla samoživitelkám pobyt zdarma, strhla se o něj mela

Alena Dušková provozuje Rýchorskou boudu v Krkonoších.

Virální video na podporu samoživitelek inspirovalo provozovatelku Rýchorské boudy v Krkonoších Alenu Duškovou ke...Lezci umyli protestní vzkaz na Milencích, nestojí o spor s ochranáři

Horolezci smyli nápis na skále Milenci v Adršpachu (17.9.2018).

Trojice horolezců smyla protestní nápis ze skalního útvaru Milenci v Adršpachu na Náchodsku. Nakonec stačila jen voda,...

Manželé hlásili střelbu do pergoly, tu ale zřejmě poškodil meteorit

Kamínky, které 21. srpna 2018 proletěly pergolou na Hradecku, zřejmě jde o...

Pád malého předmětu do pergoly u rodinného domu v Čistěvsi na Královéhradecku vystrašil manžele, kteří právě pod...

Přes 500 kubíků betonu nalili do mostu na jeden zátah, musí být beze spár

Stavbaři betonovali mostovku na novém přemostění Orlice ve Svinarech...

Stavba nového mostu ve Svinarech na okraji Hradce Králové má za sebou klíčovou část. Na začátku týdne stavbaři...

Další z rubriky

Horolezec se těžce zranil po pádu ze stěny v Prachovských skalách

Vrtulník letěl do Prachovských skal pro zraněného horolezce (16.9.2018).

Osmatřicetiletý muž se v neděli zřítil ze skalní věže v Prachovských skalách. Horolezec spadl z výšky osmi až deseti...

Vlci se usadili i ve Vraních horách, přišli zřejmě z Broumovska

Lidé mohou v návštěvnickém centru v Srní na Šumavě pozorovat ve výběhu vlky.

Vraní hory na Trutnovsku jsou dalším místem v Královéhradeckém kraji, kde se potvrdila reprodukce vlků ve volné...

Zavření haly Slavie se odkládá, Hradec dá 11 milionů na novou palubovku

Palubovka hradecké Slavie (7.9.2018).

Jedné z největších českých sportovních hal - hradecké Slavii - hrozilo zavření kvůli otřesné palubovce. Město proto...

Najdete na iDNES.cz