Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový nerez v Meziměstí má tři bazény, ale někdy láká lidi až příliš

  19:02aktualizováno  19:02
AQA Land v Meziměstí, který otestovala MF DNES, láká třemi nerezovými bazény. Rekreační s 440 čtverečními metry je největší, má nepravidelný oválný tvar a spoustu atrakcí. Návštěvníci se tu baví na šedesátimetrovém laminátovém toboganu, skluzavce s několika dráhami, pod vodním hřibem nebo pod různými tryskami.

Koupaliště v klidném údolí v Meziměstí na Náchodsku si drží své fanoušky od osmdesátých let. Jeho kvalita šla nahoru před pěti lety díky celkové přestavbě s dotací téměř 2,5 milionu eur. Zmizely klasické betonové bazény a nahradil je nerez, který byl sice dražší, ale osvědčil se.

Fotogalerie

Koupaliště si na svůj provoz dokonce vydělá, protože využívá vhodnou technologii, vodu z vlastní studny i fotovoltaické články pro provoz čerpadel.

Vadou je, že areál přitahuje hlavně o pěkných víkendech velké množství návštěvníků. Třeba poslední tropickou neděli ho museli v poledne na hodinu zavřít. V celé koupací sezoně jde o tři až čtyři takto silné víkendy. I proto město povolává tři lidi, kteří už ráno odstavují auta v okolí. U areálu je padesát parkovacích míst a město využívá i zatravněnou cestu za zdravotním střediskem. Auta však někdy lemují silnici až k železničnímu přejezdu.

Převažují cizinci

Kapacita areálu je 600 lidí, průměrně jich tu denně bývá 350 až 400. Míří sem rodiny s dětmi a tradičně také hodně Poláků z příhraničí. V posledních dvou letech cizinci dokonce převažují.

„O akvapark se tu dobře starají, je to tu bezpečné a příjemné. Celkově jsou české akvaparky velmi čisté, což se mi líbí. Jakmile máme volný víkend, jedeme sem nebo do Žamberka. U nás se sice dá vykoupat levněji, ale tady mi přijde cena přijatelná, protože tu je tobogan a další atrakce,“ hodnotí koupaliště Edyta Rudza z dolnoslezského města Ząbkowice Śląskie.

Velký test koupališť

Pohodlnější návštěvníci sedí na podvodní lavici a dopřávají si jemnou perličkovou masáž. Hloubka bazénu nepřesahuje 140 centimetrů, takže je bezpečný pro odrostlejší děti.

Malé děti mají dost klidu v odděleném dětském brouzdališti, kde se mohou svézt po mírné šikmé ploše s přelivem a užijí si vodní hříbek. Plavci využijí pětadvacetimetrový bazén se čtyřmi dráhami a hloubkou do 180 centimetrů.

Ze tří stran se do něj vstupuje po žebřících a čtvrtý vstup je pohodlný po schodišti. Samozřejmostí jsou převlékací kabinky rozmístěné v areálu, ve vstupní budově jsou toalety a deset převlékacích boxů. Personál je stále v pohotovosti, takže záchody jsou čisté. Nepřeberná je nabídka sportovních aktivit.

Slabinou je občerstvení

Půjčují tu hole na minigolf s víc než dvaceti poli, nechybí hřiště s polyuretanovým povrchem pro volejbal, nohejbal či líný tenis, pingpongové stoly ani dětské hřiště. V areálu je wifi.

Hodnocení MF DNES

Koupaliště Meziměstí

Voda 1
Služby 1
Občerstvení 2
Toalety 1
Atrakce 1
Parkování 2
Celková známka 1,5
Pozn.:Známkujeme jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka

Slabinou je občerstvení. Nabízí ho jeden stánek, kde se dá koupit mimo jiné bramborák, hranolky či zmrzlina. Půllitr desítky Primátora stojí 24 korun, za totéž množství malinovky se platí 20 korun. Z jídel tu nabízejí nejvýš hranolky se smaženým sýrem nebo kuřecími kousky za 89 korun.

„Počítáme s dalším budováním areálu. Máme projekt na restauraci se 74 místy. Potřebujeme však i rychlé občerstvení, takže nyní spíš uvažujeme o jeho rozšíření,“ říká místostarosta Meziměstí Pavel Hečko. Dalším záměrem je dostavba saun.

Otevřeno je v pondělí od 12 do 19 hodin, v ostatní dny od 9 do 19 hodin. Dospělý zaplatí za celodenní pobyt 90, dítě 50 a senioři 30 korun. Vyplatí se rodinná vstupenka za 250 korun, po 13. a 17. hodině jsou slevy.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Megaskluzavka přilákala stovky návštěvníků, 300 metrů po zadku zkusila i redaktorka

Stovky návštěvníků se svezly na tři sta metrů dlouhé megaskluzavce v Hradci...

Tři sta metrů dlouhé svezení na vodní megaskluzavce si v neděli nenechalo ujít v Hradci Kálové několik stovek...

Najdete na iDNES.cz