Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradec bude patřit in-line bruslařům. Při závodech i večerní party

  12:36aktualizováno  12:36
Bude to pohodová a velká party na in-linech. V sobotu čeká všechny milovníky kolečkových bruslí v Hradci Králové dvouhodinové večerní ježdění s hudebním programem a spoustou soutěží, které odstartuje devátý ročník tradičního seriálu závodů Inline pro život - LifeInLine Tour 2013.

Večerní jízda v Hradci Králové | foto: Archiv autorky, Dana Emingerová,  pro iDNES.cz

Pět závodů, které postupně navštíví ještě Ostravu, Brno, Prahu a Opavu, jsou úžasnou možností, jak si zabruslit v ulicích měst, které budou během víkendových závodů uzavřené jen pro bruslaře.

Nedělní soupeření začíná v 9:15. Hradecký závod bude startovat i končit před hotelem Alessandria. Trať vede po třídě SNP na Lipovou, kde se závodníci otočí a pojedou zpátky.

Letos čeká na účastníky nejvýznamnějšího středoevropského bruslařského seriálu mnoho příjemných novinek. Tou hlavní jsou právě sportovní mejdany v předvečer soutěží, na nichž bude zábavný program komentovat Pavel Cejnar z Evropy 2.

Městské in-line závody

Tradice spektakulárních závodů v centru měst k nám přišla před deseti lety z Evropy. Jezdí se v Římě kolem Kolosea, v Berlíně skrz Brandenburskou bránu, ve Vídni podél Dunaje, v Engadinu přes Svatý Mořic… Bruslařských maratonů, které jsou často součástí Světového poháru, se účastní tisíce amatérů.

Velmi příjemnou změnou pro veřejnost je zavedení dvou oddělených závodů na nejoblíbenější desetikilometrové trati tak, aby pořadatelé nabídli místním hobby bruslařům z in-line stezek přátelské prostředí bez obav, že je při předjíždění ohrozí rychlé vláčky sprintujících závodníků.

A pozor! Cena hobby závodu klesne na třetinu - při registraci předem se platí pouhých sto korun, oproti dřívějším třem stovkám. Dopolední hobby závod na 10 km bude určen i pro firemní a rodinné týmy. Firemní tým se musí vytvořit 3 až 5 lidí z jedné firmy, rodinný tým musí být složen z maminky, tatínka a maximálně tří dětí.

Oddělené budou nově také dětské závody na tratích 1 km a 3 km. "Zde jako pořadatel respektujeme výrazné rozdíly mezi rychlostí klubových závodních bruslařů a malých hobby jezdců, kteří si chtějí vyzkoušet třeba i své první závody," vysvětluje šéf týmu LifeInline Tour Martin Plecitý. "K dispozici budou ve všech městech lektoři in-line bruslení a půjčovna bruslí."

Elitní závod potřetí v Ostravě

Registrovaní bruslaři budou mít od letošní sezony svůj vlastní závod, který ale samozřejmě bude - s padesátiprocentní slevou - otevřený jako doposud všem odvážlivcům, co dostanou chuť si po desítce hobíků ještě poměřit síly s těmi nejlepšími.

Další měsíc se pak přenese velký bruslařský svátek do Ostravy, kde se bude už potřetí konat na krásně zelené Hlavní třídě v Porubě závod Světového poháru. Na Kooperativa LifeInLine Tour Ostrava budete mít možnost vidět nejen českou, ale i světovou elitu. V předvečer závodů vás zase čeká bruslařská party, takže si dejte do diáře už i 14. a 15. června.

Autor: pro iDNES.cz


Nejčtenější

Krkonošská vlčice je v zoo, po vypuštění zakousla štěně a vběhla do hospody

Více než roční samice vlka, kterou našel chovatel ovcí 3. srpna v ohradě mezi...

Roční samici vlka, kterou našel v pátek chovatel ovcí v ohradě u Vrchlabí, veterináři dočasně umístili do...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Vědkyni ocenili za vývoj léku proti rýmě, pracovala na něm čtyři roky

Ivana Mejdrová vyvinula látku proti picornavirům, tedy původcům rýmy,...

Je jí teprve devětadvacet a už patří mezi naděje světové vědy. Ivana Mejdrová získala druhé místo v prestižní soutěži...

Další z rubriky

Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Krajané se léta učili češtinu v Dobrušce. Teď se kurz přesune jinam

Lucija Siruček z Chorvatska měla češtinu na základní škole. Do Dobrušky si...

Češtinu slyšeli u svých rodičů a chtějí jí lépe rozumět. Krajané z celého světa se ji proto jezdí učit do Dobrušky na...

V Krkonoších se po startu zřítil paraglide, jeden z letců je zraněný

Nehoda paraglidu nad Janskými Lázněmi v Krkonoších (13.8.2018).

Dvoumístný paraglide se v pondělí večer zřítil krátce po startu z Černé hory v Krkonoších. Jeden z letců se při pádu...

Najdete na iDNES.cz