Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uprostřed chlumeckého koupaliště bude ostrov ve tvaru rejnoka a bar

  8:53aktualizováno  8:53
Rekonstrukce koupaliště v Chlumci nad Cidlinou se kvůli průtahům posunula a loni tak bylo zavřené. Letos ho už město chce slavnostně otevřít. Přibude velké brouzdaliště pro děti a ostrov s barem. Oprava bude celkem stát přes 23 milionů korun.

Oprava koupaliště v Chlumci. Ostrůvek uprostřed má tvar rejnoka. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

"V letošním roce zastupitelstvo města vyčlenilo částku zhruba tři a půl milionu korun," řekl chlumecký starosta Miroslav Uchytil. Nový bazén, město dosud stál dvacet milionů korun. Radnice bude na některé práce teprve vybírat dodavatele, ale provozovatele tamní restaurace už zastupitelé zvolili.

Koupaliště v Chlumci

Bazén bude mít velikost 55 x 50 metrů, ostrov ve tvaru rejnoka má plochu 475 metrů čtverečních a vyroste na něm bar s posezením pro 50 lidí. Hloubka bazénu je od 80 do 180 cm a má objem 3 400 metrů krychlových. Vstupné bude 40 korun. Největší venkovní bazén v Česku byl zmenšen na polovinu, přesto zůstane největším ve východních Čechách.

Ve výběrovém řízení zvítězil nad dalšími třemi uchazeči chlumecký hoteliér a získal pronájem restaurace na 15 let. Na ostrově uprostřed bazénu, který je spojen s pevninou mostem, chce vybudovat letní bar v námořnickém stylu.

Ostrov má tvar rejnoka

"Je to nadčasový projekt. Ostrov má tvar rejnoka a stavba bude kopírovat jeho tvar. Bude tam zhruba padesát míst," vylíčil budoucí posezení uprostřed koupaliště Ivo Rödl, který investuje do nového baru, koncertního pódia a dalších úprav asi milion korun. Vše chce stihnout do léta. Do budoucna také plánuje rekonstrukci stávající restaurace.

První práce už začaly a na koupališti vyrostlo stinné místo, kam se budou moci lidé schovat před letním parnem. Až pominou mrazy, začne stavba nového brouzdaliště a rozšiřování parkoviště.

"Postavíme maminkám s dětmi brouzdaliště, které bude celé z nerezu se skluzavkou uprostřed. Vstříc nám vyšla chlumecká firma Nirosta, která městu nabídla nerezové vany za třetinovou cenu," uvedl starosta. Brouzdaliště bude mít stejně jako bazén poměrně velkou plochu, zabere přes 50 metrů čtverečních.

Zvětší se i parkoviště a přibude kamikadze skluzavka

Další úpravy čekají okolní terén, chodníky budou dlážděny zámkovou dlažbou. Koupaliště se musí oplotit, aby lidé chodili přes brodítka a neznečišťovali vodu trávou a pískem.

Oprava koupaliště v Chlumci.

Oprava koupaliště v Chlumci.

"Zdvojnásobíme kapacitu parkoviště a ke stávající skluzavce přibude ještě jedna. Skluzavka kamikadze je pro teenagery a dospělé a opravdu budí respekt," popsal další plány Uchytil. Vstupné město stanovilo na 40 korun, děti se budou chodit koupat za polovinu.

Co do velikosti koupaliště Chlumec držel dlouhá léta prvenství v celé republice. Největší venkovní bazén teď prochází rekonstrukcí a přestože se jeho plocha zmenšila na polovinu, pořád bude největším koupalištěm ve východních Čechách.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Megaskluzavka přilákala stovky návštěvníků, 300 metrů po zadku zkusila i redaktorka

Stovky návštěvníků se svezly na tři sta metrů dlouhé megaskluzavce v Hradci...

Tři sta metrů dlouhé svezení na vodní megaskluzavce si v neděli nenechalo ujít v Hradci Kálové několik stovek...

Poláci míří na výlet do Adršpachu. Doprava už pátý den kolabuje

Jarní počasí láká turisty do Adršpachu (18. 4. 2018).

Doprava do skalního města v Adršpachu na Náchodsku dnes v 11:30 opět zkolabovala, a to pátý den po sobě. Kvůli náporu...

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Najdete na iDNES.cz