Ve Výravě roste obří areál, obec se chystá na Kryštofa, Kluse a Mandrage

  9:32aktualizováno  9:32
Výrava nedaleko Hradce Králové se chystá na obří koncert, který tu nemá obdoby. Kvůli kapele Kryštof, Tomáši Klusovi a Mandrage vznikl na louce provizorní areál a obří parkoviště. V pátek večer sem zamíří 10 tisíc lidí. Pořadatel si plní svůj sen, obec hvězdy vítá.

Kromě Tomáše Kluse zahrají ve Výravě také kapely Kryštof a Mandrage. | foto: Majáles

Letní parket ve Výravě si lidé oblíbili už dávno. Každoročně sem po celé léto jezdí známé kapely, ve zdejším areálu se pořádají vyhlášené revival festivaly. Letos už zde vystoupily třeba Olympic, Pražský výběr, Monkey Business nebo Vypsaná fixa.

Megakoncert ve Výravě

Začátek je v 19 hodin.
Line-up: Mandrage, Tomáš Klus, Kryštof. Po skončení koncertu Kryštof bude ohňostroj a afterparty Rádia Černá hora až do 2. hodiny ranní.
Parkovat lze na přilehlé louce směrem od Libřic. Pořadatelé doporučují včasnější příjezd.
Svozové autobusy: Linky pojedou po trase Vysoká n/L. - Hradec Králové - Výrava, Jaroměř - Česká Skalice, Nové Město n/M., Týniště - Rychnov - Dobruška, Třebechovice - Hradec
První autobusy budou odjíždět po skončení ohňostroje cca v 0:30 a dále dle jízdního řádu do 2 hodin.

Více www.vyrava-letniparket.cz.

Ale to, co se v malé obci s 340 obyvateli chystá v pátek večer, nikdo z místních nepamatuje.

Do vesnice totiž míří v současnosti tři nejpopulárnější české poprockové hvězdy Kryštof, Tomáš Klus a Mandrage a spolu s nimi na deset tisíc návštěvníků, což dalece převyšuje vše, na co tu byli pořadatelé zvyklí. Vždyť běžně se tu pod zastřešený prostor vtěsná kolem jednoho až dvou tisíc lidí.

Program se přesune na louku

Celý program proto organizátoři přesunuli na nedalekou louku. Ani tak ale není vůbec jasné, co se bude dít, až se do Výravy přiženou stovky aut, další zástupy přijedou autobusy, mnozí možná i na kole.

Pořadatel Petr Hrubý je v posledních dnech v jednom kole. "Stavět jsme začali ve středu. Budujeme celý nový areál, navezli jsme velkokapacitní stany, děláme oplocení, navážíme z letního parketu stoly," popisuje.

Oproti jiným akcím ve Výravě bude areál kvůli Krajčovi, Klusovi a spol. až čtyřnásobně větší. Komplikace by mohly nastat s parkováním, ale pořadatele věří, že se nakonec zvládne.

Provozovatel Letního parketu ve Výravě Petr Hrubý.

"Máme tu připravenou louku asi o šesti hektarech, takže míst bude dost a s parkováním problémy nebudou," je přesvědčen Hrubý.

Pořadatel si splnil sen

Lidé by přesto měli přijet co nejdříve, pokud chtějí stihnout program, který začíná už v 19 hodin. Ať dorazí do Výravy z jakékoliv strany, všude budou čekat informovaní pořadatelé, kteří je správně navedou.

"Auta budou navíc najíždět do obce průběžně, protože ne každý půjde hned na Mandrage, někteří přijedou později kvůli práci," míní Hrubý. Dát dohromady zpěváka Tomáše Kluse a kapelu Kryštof znamená pro něho splněný sen.

"Osobně jsem jednal se všemi skupinami a povedlo se. Kryštof i Tomáš Klus jsou na nejvyšší metě, na které kdy byli, a proto jsem je právě teď oslovil. Věděl jsem, že když to vyjde, přijede mnohem víc lidí než obvykle, a počítal jsem s tím, že můžeme areál případně zvětšit," vysvětluje pořadatel.

Kapacitu areálu mohou zvětšit až na 15 tisíc lidí. Přitom letošní rekord drží zatím kapely Hárlej a Komunál, na jejichž koncert přišlo v polovině srpna "pouhých" dva a půl tisíce lidí. Až ve čtvrtek pořadatelé zveřejní, kolik lístků ještě pustí do prodeje a zda bude možno koupit nějaké i na místě.

"Záleží na tom, jestli budeme pro návštěvníky schopni zajistit dostatek stánků s občerstvením, aby u nás byli spokojeni," poznamenává Hrubý.

Lístek stál v předprodeji 350 korun, obrat tak bude během jednoho večera několik milionů. "Je pravda, že z finančního hlediska je tento koncert velmi zajímavý," netají se šéf letního parketu.

Místní radnice akci vítá. "Vycházíme jim vstříc tím, že budeme tolerovat vše, co bude s organizací akcí spojeno. Je to celé k dobru, právě díky letnímu parketu se Výrava už mnoho let dostává do širšího povědomí," pochvaluje si starosta František Schwarzer.

Nejčtenější

Alkohol i rvačky, stovky dělníků z ciziny vyvolávají v Libáni napětí

V Libáni už se nesmí pít před večerkou ani jinde na veřejnosti (6.11.2018).

Byla to poklidná obec, teď se však Libáň na Jičínsku podle místních úplně proměnila. Napětí vyvolává přísun stovek...

Karoq v Kvasinách skončí, Volkswagen tam začne montovat Passaty

Volkswagen Passat

Vedení Volkswagenu rozhodlo o zajímavé rošádě. Výrobu vozů rodiny Passat, která dlouho bývala vlajkovou lodí německého...

Na smartphony za dumpingové ceny čekaly v Hradci stovky lidí celou noc

Otevření obchodu Mi Store v královéhradeckém Auparku

Český distributor mobilů Xiaomi otevřel v Hradci Králové novou značkovou prodejnu Mi Store. Start prodeje a výrazné...

Zárybnická: Není nic hezčího, než vyběhnout a dívat se, jak Špindl svítí

Meteoroložka Alena Zárybnická našla nový domov v krkonošském Špindlerově Mlýně.

Nejznámější česká meteoroložka Alena Zárybnická je rodilá Pražanka. Láska k horám ji ale před deseti lety zavedla do...

Dívky si stěžují na modelingovou agenturu. Mění názvy, dál vybírá tisíce

Ilustrační snímek

Kontroverzní modelingová agentura ze Slovenska mění názvy, ale v Česku nadále působí pod stejnými vlastníky. Loni před...

Další z rubriky

Hradec se pře se státem, kdo chce podjezd pod budoucí dvoukolejkou

Správa železniční dopravní cesty chce nechat vykácet vzrostlé kaštany v...

Nové vedení Hradce Králové matou protichůdná prohlášení o kontroverzním podjezdu pod železniční dvoukolejkou na...

Začala oprava historické hájovny, odpůrce bourání se toho nedožil

Začala rekonstrukce hájovny U Dvou šraňků v hradeckých lesích (13.11.2018).

Začala rekonstrukce hájovny U Dvou šraňků v hradeckých lesích, která se podle tři roky starých plánů měla bourat....

Dívky si stěžují na modelingovou agenturu. Mění názvy, dál vybírá tisíce

Ilustrační snímek

Kontroverzní modelingová agentura ze Slovenska mění názvy, ale v Česku nadále působí pod stejnými vlastníky. Loni před...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz