Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zabil jsem tři lidi, řekl podezřelý z vraždy stařenky z Týniště nad Orlicí

  9:32aktualizováno  15:54
Policie obvinila šestatřicetiletého muže z Rychnovska už ze třetí vraždy. Zadržela ho kvůli smrti seniorky v Týništi nad Orlicí, později přiznal další oběť a v pondělí třetí. Svého příbuzného z Prahy zabil v únoru 2011 a hodil do studny u domu v Lípě nad Orlicí, který sám používal.

Policisté s hasiči vytahují ze studny u domu v Lípě nad Orlicí jednu z obětí trojnásobného vraha. | foto: Policie ČR Hradec Králové

"V průběhu pondělí se muž obviněný z vražd 74leté ženy z Týniště a 72letého muže ze Šumperska doznal k další, třetí vraždě," oznámila krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Vraždy v čase

30. září 2009
Obviněný přiznal, že zavraždil svého 72letého příbuzného v Sudkově na Šumpersku, protože senior odmítl poskytnout půjčku. Obviněný popsal, že ho praštil pěstí do obličeje, pak rdousil a usmrtil. Odnesl si 90 tisíc korun. Aby zakryl stopy, založil v domě požár.

20. února 2011
Obviněný přiznal, že zavraždil 67letého příbuzného v Lípě nad Orlicí. Popsal, jak ho škrtil provazem a hodil do studny u domu, který společně sdíleli. Senior chtěl jít na policii ohlásit podezření, že mu mladší příbuzný krade věci.

18. února 2012
Obviněný přiznal, že se vloupal do domu 74leté ženy v Týništi nad Orlicí. Maskován kuklou po ní chtěl 7 500 korun, v ruce držel nůž. Pak ženu zavřel do skříně, kde se udusila. Je obviněn z vraždy. Navíc se ukázalo, že se k ženě vloupal už loni před Vánocemi a odnesl si opět pod hrozbou zbraní přes devět tisíc korun.

"Nezaznamenali jsme, že by projevil lítost," doplnila na mimořádné tiskové konferenci státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Poslední zjištěná oběť byla chronologicky vzato v sérii vražd druhá. Loni v únoru uškrtil obviněný provazem 67letého příbuzného, který měl v domě v Lípě trvalý pobyt, i když tam z metropole jezdil jen o víkendech.

Šestatřicetiletý muž se totiž bál, že bude odhalen jako pachatel krádeží věcí z domu. "Po usmrcení příbuzného tělo na jeden den ukryl v domě v posteli a druhý den ho vhodil do studny na pozemku, kde čin spáchal," doplnila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Právě ve studni našli v pondělí policisté s pomocí hasičů ukryté tělo. Pachatel je na místo sám navedl.

Prověřovali se chybějící příbuzní

Na v pořadí druhou vraždu se přišlo při prověrce příbuzenstva obviněného. Kriminalisté k ní přistoupili, když přiznal první vraždu z roku 2009 na Šumpersku.

"Kriminalisté disponovali poznatky, že další z příbuzných obviněného je již zhruba rok nezvěstný a v Praze po něm bylo vyhlášeno pátrání," uvedla Ježková.

Obviněný nadále zůstane ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí až doživotní trest.

Dva seniory zabil kvůli penězům

Hon na - jak se později ukázalo vícenásobného - vraha začal 18. ledna, když se v domku v Týništi nad Orlicí našla mrtvá 74letá žena. Do domu se někdo vloupal, od rozbitého okna vedly stopy ve sněhu.

Policisté s hasiči vytahují ze studny u domu v Lípě nad Orlicí jednu z obětí
Domek v Lípě nad Orlicí, kde bydlel muž obviněný z trojnásobné vraždy.
Studna u staršího rodinného domu v Lípě nad Orlicí na Rychnovsku. Možná právě

Minulý týden policisté dopadli podezřelého z Rychnovska, který se přiznal. Z ženy pod pohrůžkou nožem vymámil 7 500 korun, a aby ho neprozradila, zavřel ji do skříně, což ženu stálo život. Udusila se.

Vzápětí se přihlásil i k vraždě svého dvaasedmdesátiletého příbuzného na v Sudkově na Šumpersku ze září 2009. Senior mu nechtěl půjčit peníze. Právě finanční prospěch byl zřejmě hlavním motivem ke všem činům. Obviněný muž živil v Týništi partnerku s dětmi. Podle lidí z Lípy byl také gambler (více o prvních dvou vraždách čtěte zde).

Autor:Nejčtenější

Žena chce milion za nezdařenou operaci prsu. Porušila léčbu, řekl svědek

Státní znak (ilustrační foto).

Okresní soud v Hradci Králové řeší případ ženy, která žaluje tamní kliniku Sanus za pokaženou plastiku poprsí. Žena...

Vláda zastavila přípravy přehrady Pěčín, proti které se bouřili místní

Vizualizace přehrady Zdobnice - Pěčín, varianta se sypanou hrází.

Vláda pozastavila přípravy na vybudování přehrady Zdobnice-Pěčín v Orlických horách. Projekt nenašel podporu v regionu....Spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Spolek HKFree u Krajského soudu v Hradci Králové (19. 4. 2018)

Krajský soud v Hradci Králové řeší spor ohledně sdílení internetu. Spolek HKFree, který nejen po městě poskytuje svým...

Cizince viní, že znásilnil dívku před barem. Bylo to dobrovolné, hájí se

Cizince přivedla justiční stráž z vazby (23.4.2018).

Znásilnění dívky poblíž klubu Denoche v Hradci Králové řeší hradecký krajský soud. Obžaloba z něj viní cizince Yosmela...

Cyklista na elektrokole spadl do potoka, našli ho až druhý den mrtvého

Řidič zůstal v potoce zaklíněný pod elektrokolem (22.4.2018).

Mladý muž jedoucí na elektrokole nepřežil pád poblíž Dolního Dvora v Krkonoších. Sjel z cesty a skončil v potoce, kde...

Další z rubriky

Hradec změkčil vyhlášku proti hazardu, umožní dělat z herny nonstop kasino

Odstraňování reklamy z heren v Hradci Králové v roce 2013.

Hradec Králové k nelibosti některých zastupitelů upravil vyhlášku proti hazardu. Její změkčení umožní provozovatelům...

Cizince viní, že znásilnil dívku před barem. Bylo to dobrovolné, hájí se

Cizince přivedla justiční stráž z vazby (23.4.2018).

Znásilnění dívky poblíž klubu Denoche v Hradci Králové řeší hradecký krajský soud. Obžaloba z něj viní cizince Yosmela...

Rychlodráha by mohla vést přes Hradec, vlak z Prahy by jel 20 minut

Nové vlaky, které začal Siemens už nasazovat v provozu na německé síti...

Cesta vlakem z Prahy do Hradce Králové by prý v nepříliš vzdálené budoucnosti měla trvat jen kolem 20 minut. Trasa z...

Najdete na iDNES.cz