Zloděj odešel ze služebny a ukradl auto znovu. Nepomohl mu ani Valentýn

  14:10aktualizováno  14:10
Policisté ještě ani nestihli uzavřít krádež vozidla v Chlumci nad Cidlinou, které i se zlodějem stačili najít díky GPS lokátoru za hodinu, a pětadvacetiletý muž kradl znovu. Téměř hned po propuštění ze služebny odcizil další auto. Po opětovném chycení se přiznal ke krádeži ještě dalších dvou vozidel.

Ukradené Subaru. | foto: Policie ČR

"Podle jeho výpovědi si od svého známého půjčil registrační značky s doklady od vozidla a jel do Prahy pro další auto. Tentokrát si vybral vozidlo značky Citröen AX, se kterým prý jezdil asi dva dny," uvedla hradecká policejní mluvčí Ivana Ježková.

Auto bylo podle zjištění policie ukradeno v Praze 2. Chlumečtí policisté toto vozidlo pak v pátek půl hodiny po půlnoci zastavili v rámci běžné silniční kontroly. "Řidič ale nebyl schopen předložit řidičský průkaz, protože ho totiž vůbec nevlastní. Uváděl, že si auto půjčil od svého známého a že chtěl své přítelkyni popřát ke svátku svatého Valentýna," doplnila mluvčí.

Policisté během krátké chvíle zjistili, koho mají před sebou. Pojali proto podezření, že by to s půjčkou auta nemuselo být tak, jak říká. "Jejich podezření se také záhy potvrdilo. Registrační značka a doklady od vozidla nesouhlasily s VIN kódem. Bylo tedy zřejmé, že mladík nemluví pravdu," popsala Ježková.

Po zadržení se ještě doznal ke krádeži dalších dvou aut, a to Mazdy 323 a Subaru Impreza, které obě odcizil v Praze.

Poprvé ho zradil GPS lokátor, teď už další šanci mít nebude

"Vypověděl, že druhé jmenované vozidlo odstavil v Chlumci nad Cidlinou nedaleko od místa, odkud pak odcizil Suzuki Ignis, se kterým jsme ho zadrželi v Praze. Kriminalisté toto auto v Chlumci skutečně nalezli, zajistili ho a po provedení potřebných úkonů ho budou moci vrátit jeho pravému majiteli," řekla policejní mluvčí.

Suzuki Ignis ukradl pětadvacetiletý mladík v Chlumci nad Cidlinou minulý víkend. Majitel to sice zjistil a nahlásil až v neděli odpoledne, během hodiny však policisté zloděje dopadli díky GPS lokátoru.

Nejdříve ho zaměřili v Nehvizdech na Praze-východ, krátce nato se auto dalo do pohybu. Nakonec ho dopadli poblíž ulic Karlovarská a Slánská v pražských Řepích. Podle směru jízdy to vypadalo, že řidič chtěl s vozidlem pokračovat dál mimo Prahu (více o dopadení si můžete přečíst zde).

"Po prvním zadržení byl muž propuštěn s tím, že trestní řízení s ním bude vedeno na svobodě. Nyní by ale neměl mít nějakou dobu šanci si za volant sednout, ani žádné další vozidlo odcizit. Kriminalisté totiž kromě toho, že ho obvinili z krádeže, podali k rukám státního zástupce i podnět na jeho vzetí do vazby," doplnila mluvčí.

V neděli dopoledne soudce okresního soudu návrh akceptoval a muž tedy bude stíhán vazebně. V případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení. "I přes nízký věk podezřelého muže jsou jeho záznamy v rejstříku trestů více než bohaté. V současné době jich zde má patnáct, vesměs za majetkovou trestnou činnost," uzavřela mluvčí.Nejčtenější

Za couvání na D11 dostali řidiči sedm bodů, pokutu a roční zákaz volantu

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Přestupková komise v Hradci Králové rozhodla o prvních trestech pro řidiče, kteří se v polovině srpna otáčeli a couvali...

Exmanželé dostali doživotí za popravu sběratele a přípravu tří vražd

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Královéhradecký soud poslal na doživotí za mříže oba exmanžele Janákovy za tři plánované a jednu dokonanou vraždu....Když vnoučata spala, osahával je a svlékal. Za lítost dostal podmínku

Krajský soud v Hradci Králové.

S mimořádně nízký trestem odešel od Krajského soudu v Hradci Králové Volodymyr O., kterého obžaloba vinila ze...

Příjezd z D11 do centra Hradce byl zavřený, pod tratí se zasekl kamion

Kamion v podjezdu v hradeckých Kuklenách strhl trolejové vedení (17.10.2018).

Podjezd pod železniční tratí v Pražské ulici poblíž hlavního nádraží v Hradci Králové byl dopoledne uzavřený. Ráno se...

Odmítnout New York? Dva dny jsem probrečela, přiznává Vrabcová

Eva Vrabcová-Nývltová v cíli maratonu na ME v Berlíně.

Z jejího hlasu bylo cítit, jak právě tohle stále ještě čerstvé rozhodnutí její sportovní duši bolí. „Probrečela jsem...

Další z rubriky

Zelení střídají žluté. FlixBus zavádí novou linku do Hradce a Varšavy

Autobus Flixbus

Osm měsíců poté, co se z Hradce Králové stáhly žluté autobusy společnosti RegioJet, zavádí novou linku přes...

Ani včasná pomoc by ji nezachránila, řekl soudní znalec o ubodané ženě

Pavel Kohút, obviněný z pěti loupežných přepadení a vraždy přítelkyně ve Dvoře...

Krajský soud v Hradci Králové pokračuje v projednávání případu Pavla Kohúta, který je obžalovaný z ubodání přítelkyně a...

Příjezd z D11 do centra Hradce byl zavřený, pod tratí se zasekl kamion

Kamion v podjezdu v hradeckých Kuklenách strhl trolejové vedení (17.10.2018).

Podjezd pod železniční tratí v Pražské ulici poblíž hlavního nádraží v Hradci Králové byl dopoledne uzavřený. Ráno se...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.

Najdete na iDNES.cz