Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spoje MHD v Hradci se prodlouží a posílí, bude víc zastávek na znamení

  9:00aktualizováno  9:00
Posílení či prodloužení linek, více zastávek na znamení a také přejmenování některých stanic. Takové změny čekají cestující v novém jízdním řádu městské hromadné dopravy v Hradci Králové od konce prázdnin.

Většinu změn, k nimž od konce srpna dojde, dojednal podnik ve spolupráci s komisemi místních samospráv v jednotlivých částech Hradce Králové. | foto: Martin Veselý, MF DNES

Platit začne od nového školního roku, přesněji od soboty 29. srpna. K některým změnám přispějí i sami cestující, kteří mohou své podněty dopravnímu podniku poslat do konce července. „Zásadní podněty do nového řádu ještě případně zapracujeme,“ slibuje vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

Většinu změn, k nimž od konce srpna dojde, dojednal podnik ve spolupráci s komisemi místních samospráv v jednotlivých částech Hradce Králové. Cestujícím vyjde vstříc zejména v pracovní dny v době, kdy jezdí do práce či do školy, a také odpoledne, když se vracejí.

Dojde například k posílení linky číslo 24 mezi 6. a 10. hodinou. Odpoledne v pracovní dny se prodlouží spoj číslo 5, což byl požadavek Obecního úřadu Divec. Školním dětem dopravní podnik vyjde vstříc změnou času, kdy autobus číslo 18 zajíždí do Vysoké nad Labem.

„Mezi dalšími požadavky, které jsme zohlednili, je přestup od zastávky Malšovice U Čechů na Lesní hřbitov, dále po 20. hodině, zavedeme dva nové spoje do Svobodných Dvorů, prodloužíme některé spoje na lince číslo 14 na zastávku Rusecká a u linky 25 víkendové spoje na zastávku Letiště, což si vyžádala samospráva Pouchov,“ vypočítává příklady změn Meduna.

Malé změny intervalů se dočkají i víkendové spoje trolejbusů jedničky a dvojky a lepší odpolední spojení bude do Bělče nad Orlicí.

Z EuroCentra Orlice park, Kluky se změní na Kluky planetárium

Velkou novinkou od nového školního roku bude zvětšení počtu zastávek, které jsou na znamení, to se dotkne celkem dvanácti. „Půjde o zastávky Hradecký jezdecký klub, Chaloupky, Chaloupky U Křížku, Koupaliště Flošna, Kravín, Obalovna, Plotiště U Doležalů, Plotiště U Žídků, Správčice, Svinary Škvárovka, U Letců a Zděná bouda. Označníky na znamení budou žluté,“ upozorňuje ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Dvě už zavedené zastávky změní jméno: Z EuroCentra bude Orlice park a zastávka Kluky se změní na Kluky planetárium.

Cestující, kteří diskutují na Facebooku dopravního podniku, stále kritizují zrušení linky číslo 28 a její nahrazení přetrasovanou devítkou, která musí obsluhovat i hustě obydlenou Třebeš a Moravské Předměstí.

„Devítka by měla jezdit dlouhá, protože jet dopoledne s kočárkem je úplně bez šance,“ stěžuje si Petra Čepelková.

Lidé si také stěžují na řešení, k němuž musel dopravní podnik přistoupit kvůli opravě křižovatky Koruna. Cestující jedoucí do Kuklen totiž musí přestoupit z trojky na zvláštní linku číslo 4, kterou obsluhují autobusy. Lidé jedoucí ze Slezského Předměstí nebo centra města do Kuklen tak nejezdí za 12 korun, ale musí platit další 3 koruny za přestup. To se řadě z nich nelíbí.
Nejčtenější

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

Nosorožec Sudán v Ol Pejetě v roce 2012

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého....

Lyžař v Krkonoších narazil do stromu u sjezdovky, na místě zemřel

(ilustrační snímek)

Na sjezdovce na Černé hoře v Krkonoších v úterý kolem poledne zemřel třiačtyřicetiletý lyžař. Při jízdě v dolní části...Kutil jezdil autem s dřevěnými dveřmi. Hlídka mu zakázala další cestu

Hlídka zastavila na Rychnovsku řidiče Škody Pickup ve špatném technickém stavu.

Postarší šofér brázdil silnice na Rychnovsku v neuvěřitelně pospravovaném pickupu. Když mu chyběla část zadních dveří,...

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

Liberečtí oslavují první branku utkání.

Liberečtí hokejisté zvládli lépe třetí čtvrtfinále proti Hradci Králové. Před domácími diváky tentokrát udrželi nervy a...

Další z rubriky

Hronov prodá mlýn. Je památkou po Čapcích, brojí příznivci spisovatelů

Někdejší vstup do mlýna a papírny v Hronově se nachází pod úrovní terénu.

Část Hronovských silně znepokojil možný prodej zchátralého Čapkova mlýna. Radnice přislíbila dům prodat za 2,99 milionu...

Zažili jsme den na horách se záchranáři, k případu vyjíždějí do minuty

Záchrana zraněné běžkařky v Orlických horách.

Zapomeňte na romantickou představu větrem ošlehaných horalů na sjezdovkách. Horská služba staví na profesionalitě....

Pohled na park byl k pláči, Týniště ho bude zkrášlovat po čtyři roky

Nemocné nebo překážející stromy v městském parku v Týništi nad Orlicí ustoupily...

Přestárlé a nemocné stromy v centrálním parku v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku nahradí nové dřeviny. Město už nechalo...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz