Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obžalovaný u soudu popřel znásilňování sester a nezletilé neteře

  16:34aktualizováno  16:34
Osmatřicetiletý Bronislav V. u hradeckého krajského soudu odmítl obžalobu, podle které znásilňoval své příbuzné. Obvinila ho nezletilá neteř a nevlastní sestra. Svoji vlastní sestru podle spisu kromě opakovaného znásilňování navíc okradl a vydíral. Sám se v dětství stal obětí pohlavního zneužití ze strany matky.
Obžalovaný seděl ve vězení už několikrát, stejně jako jeho rodiče. Ilustrační snímek

Obžalovaný seděl ve vězení už několikrát, stejně jako jeho rodiče. Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Ani s jedním bodem obžaloby nesouhlasím, protože se nic takového nestalo,“ trval dopoledne na své nevině Bronislav V. Policistům ani soudům není neznámý, v trestním rejstříku má deset záznamů za krádeže, řízení bez dokladů či maření úředního rozhodnutí. Naposledy se z vězení dostal díky amnestii.

I ostatní v rodině spolu souložili

Už v minulosti čelil Bronislav V. spolu s bratrem a sestrou obvinění ze soulože mezi příbuznými, což se ale nepodařilo prokázat a trestní řízení bylo zastaveno. V letech 1999 až 2001 měl sestru znásilnit asi ve dvou stovkách případů, tyto skutky ale byly ze spisu vyloučeny k samostatnému projednání.

Sám absolvoval první sexuologické vyšetření ve čtrnácti letech, kdy ho zneužívala matka. Soud ji tehdy potrestal 5,5 lety vězení.

Do věznice šel i jeho otec, který pohlavně zneužíval další z jeho sester. Oba rodiče byli navíc stíhaní za rozsáhlou sérii krádeží.

Poškozená sestra má dva záznamy v trestním rejstříku, obžalovaný celkem deset.

Státní zástupkyně ho viní celkem z pěti skutků spáchaných na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku, za které mu hrozí pět až dvanáct let vězení. Kromě znásilnění je obžalovaný z trestného činu soulože mezi příbuznými, vydírání a krádeže. Svoji třicetiletou sestru znásilnil podle spisu dvakrát v roce 2005 a dvakrát loni na jaře. 

Sestře podle spisu vyhrožoval

„Poté, co mu poškozená sdělila, že znásilnění oznámí, uchopil kuchyňský nůž, v chodbě bytu ho jmenované přiložil ke krku, zatlačil ji a zády opřel o zeď a křičel na ni, že pokud to oznámí, zabije ji, a následně jí ze zadní kapsy kalhot odcizil částku 7 600 korun,“ řekla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Tehdy bylo jeho mentálně retardované sestře jednadvacet let a rozvinula se u ní posttraumatická stresová porucha, takže se už nedokáže radovat, je nedůvěřivá a pociťuje napětí a strach. 

„Není to pravda. Naopak ona mi z té doby dluží peníze za nájem. Brala drogy a ze znásilnění obviňuje i jiné lidi,“ reagoval obžalovaný. On i jeho sestra vyrůstali v ústavech, když se rodiče rozvedli a matka se s jejich ostatními sourozenci odstěhovala na Slovensko. Celkem má šest sourozenců a další nevlastní.

Nevlastní sestra a neteř ještě nebyly zletilé

Právě nevlastní sestra ho také obvinila ze znásilnění. Loni v září, kdy k němu mělo dojít, jí bylo šestnáct let. Dívka vypověděla, že jí namísto procházky vzal k sobě do bytu, kde ji nejprve donutil vypít tři odlivky zelené a vyhrožoval jí násilím, pokud se mu nepodvolí.

„V té době, kterou uvádí, jsem byl v práci. Nevím, proč to říká, byla u mě na návštěvě i potom, co se to mělo stát,“ hájil se obžalovaný. Popřel i to, že osahával a svlékal teprve čtrnáctiletou neteř. U ní pohlavní styk nedokonal, protože mu v té chvíli dívka sdělila, že jí matka píše, aby přišla domů.

„Není to pravda, vůbec u mě nebyla,“ vypověděl u soudu její osmatřicetiletý strýc a dodal, že se mu chce dívka zřejmě pomstít, protože má s jejím nevlastním otcem spory kvůli penězům. Byl ženatý, ale sex v té době údajně nepotřeboval.

„V letech 2004 a 2005 jsem bral prášky po mozkové mrtvici. Od roku 2006 jsem bral anabolika na cvičení, abych si zlepšil fyzičku, tenkrát jsem neunesl ani svoji dceru. A už to pak nefungovalo tak, jak má,“ řekl ke svému sexuálními apetitu obžalovaný. Hlavní líčení je naplánováno až do pátku.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Megaskluzavka přilákala stovky návštěvníků, 300 metrů po zadku zkusila i redaktorka

Stovky návštěvníků se svezly na tři sta metrů dlouhé megaskluzavce v Hradci...

Tři sta metrů dlouhé svezení na vodní megaskluzavce si v neděli nenechalo ujít v Hradci Kálové několik stovek...

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Najdete na iDNES.cz